Перейти до основного змісту

Економія тепла і грошей: у дитсадку на Житомирщині запустили енергомодернізований котел

Для економії тепла і грошей у дитсадку на Житомирщині встановили енергомодернізований котел. Сайт Тетерівської громади

У дитсадку села Дениші Тетерівської громади Житомирського району встановили енергомодернізований твердопаливний котел, використання якого не тільки заощаджуватиме гроші місцевого бюджету, а й дасть можливість опалювати приміщення закладу в умовах блекауту.

Про це Суспільному розповіла голова Тетерівської громади Валентина Ільницька.

За її словами, опалювальний котел встановили замість старого, який вичерпав свій ресурс.

"Старий котел, який раніше обігрівав приміщення дитячого садочка "Сонечко", працював із 2011 року. Він перебував в аварійному стані, бо використав власний моторесурс, у деяких місцях він прогорів. До кінця минулого опалювального сезону ми всіляко підтримували його роботу, а навесні вирішили його замінити на інший. Депутати сільради одноголосно проголосували за придбання для обігріву приміщення садочка нового, більш потужного, безпечного і, головне, —енергозаощадливого котла, технічні характеристики якого відповідають умовам використання у нинішній час. На сесії проголосували і спрямували на нове опалювальне оснащення 280 тисяч гривень із місцевого бюджету", — сказала Валентина Ільницька.
Валентина Ільницька, голова Тетерівської громади. Сайт Тетерівської територіальної громади

Окрім придбання котла, також передбачили гроші на ремонт внутрішніх та зовнішніх мереж теплопостачання. Зі слів посадовиці, придбали сучасну димохідну трубу, мотор, насосне обладнання та інші запчастини, які потрібні для роботи котла у зимовий період, та замінили інженерні мережі.

Під час виконання монтажних робіт у котельні дитсадка "Сонечко" села Дениші, Тетерівська громада, 6 листопада 2024 року. Сайт Тетерівської громади

У дитячому садочку "Сонечко" села Дениші встановили енергоощадний котел, Тетерівська громада, 6 листопада 2024 року. Сайт Тетерівської громади
"Переобладнали котельню вчасно, до настання перших холодних днів. Наразі все працює у нормальному режимі, без збоїв. Всі діти, які відвідують дитсадочок, — у теплі. Сезон обігріву приміщень цього дитячого садочка, як і інших дошкільних та освітніх закладів громади, розпочався вчасно, 15 жовтня", — розповіла голова громади.

За інформацією Валентини Ільницької, опалення приміщення цього та інших 3 дитячих садочків, а також 3 шкіл громади не відключатимуть у випадку блекауту. Після вимкнення електроенергії роботу котлів декілька годин поспіль зможуть підтримувати альтернативні джерела енергії.

"Станом на 6 листопада 2024 року у громаді є достатньо генераторів та інших пристроїв, робота яких дасть можливість забезпечити безперебійну подачу як світла, так і тепла у всі соціальні та адміністративні заклади й установи громади. Левову частку генераторів для потреб громади ми придбала ще на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну за гроші благодійників. Перед опалювальним сезоном закупили акумулятори, безперебійники та інші деталі, які дозволять працювати їм як мінімум до 3 години в умовах повного блекауту", — сказала Валентина Ільницька.

Окрім того, для роботи котелень соціальних та освітніх закладів громади, які працюють на твердопаливних котлах, зробили запас дров на період всього опалювального сезону.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції