Перейти до основного змісту

Житомирянин Віталій Руденко в російсько-українській війні втратив руку. Чоловік збирає гроші на біонічний протез, щоб повернутися у свій підрозділ.

Кореспондентам Суспільного Віталій Руденко розповів історію свого поранення і про бажання повернутися на фронт.

"Хочу повернутися до своїх хлопців у свій підрозділ. Я можу стріляти навіть однією рукою. Це все навчається, навички набуваються. А буде біорука, я зможу двома стріляти. На штурми, зрозуміло, вже не піду, не пустять, а бути водієм якоїсь бойової машини, буде рука, зможу переключати передачі, зможу їздити, возити хлопців", — сказав Віталій.

Сорока чотирирічний колишній військовослужбовець 95 окремої десантно-штурмової бригади Віталій Руденко збирає гроші на біонічний протез.

"Він майже повністю заміняє здорову руку, коштує дорого. Я дізнавався, це близько п'яти мільйонів гривень. Я розумію, що люди дуже багато донатять на армію, допомагають. Не так багато у людей грошей є. По гривні, по дві колись назбирається", — зазначив ветеран.

Віталій Руденко, ветеран війни у Лимані. Фото Віталія Руденка для Суспільне Житомир

Віталій Руденко народився у Житомирі. До початку повномасштабного вторгнення жив і працював будівельником в Ірпені. 8 березня 2022 року чоловік добровольцем пішов до ТЦК. Після проходження базової військової підготовки за кордоном, його направили служити в 95 - ту десантно- штурмову бригаду. У грудні 2023 року на Лиманському напрямку Віталій Руденко, на позивний "Рудик" був поранений і втратив руку.

"Ми з побратимом були в одному окопі, а окопи не встигли глибоко викопати, бо було дуже мало часу. І коли йшов обстріл, він лежав на спині, я лежав збоку біля нього. Дивлюсь, у нього живіт відкритий. Я якраз поклав руку йому на живіт і прилетіло мені в руку. Втратив руку — врятував життя побратиму. Їх дрон летів за нами, коректував, поки ми відходили, по нас були прильоти. Дистанцію 8 кілометрів назад ми долали 12 годин", — поділився Віталій.

Побратим, якому Віталій Руденко врятував життя, але втратив руку, Житомир, 6 листопада 2024 року. Фото Віталія Руденка для Суспільне Житомир

За його словами, періодично втрачав свідомість. Отямився у лікарні.

"Коли мені відрізали руку, я це чув. Я їм ще сказав, що в мене нога, а на нозі поранень не було. У мене від вибухової хвилі лопнула кістка, розірвалася на частини. Вони "розпанахали" ще всю ногу, надали допомогу. Потім знову я втратив свідомість і прийшов до тями вже в Дніпрі", — розповів ветеран.

Віталій Руденко, ветеран війни у госпіталі . Фото Віталія Руденка для Суспільне Житомир

Після двох з половиною місяців лікування, він повернувся в зону бойових дій.

"Я повернувся до себе у підрозділ. Мене хотіли відправити на подальше лікування, на списання. Ну а людей мало. Люди то поранені, то гинуть, людей не вистачає. Нові всі бояться мобілізації, ніхто не хоче йти. І я сказав, що я не хочу звільнятися, я можу виконувати деякі обов'язки. Я не можу йти на штурм, але є багато обов'язків, які я можу виконувати. Я хлопців наставляв, як і що правильно робити: споряджав хлопців на вихід, надавав їм БК (бойові комплекти — ред.). Все що потрібно, розказував, як там поводитися, бо хлопці нові були без досвіду, а я — з ним. Плюс я на своїй машині можу їздити, бо вона автомат. І виконував доручення, які я там робив на місці", — розказав ветеран.

Три місяці Віталій був на передовій. Після проходження військово-лікарської комісії та медико-соціальної експертної комісії його демобілізували.

"Мене повністю зняли з обліку, як непридатного до Збройних сил України. І все, цивільна людина, сказали сидіти вдома. Якщо буде біопротез, буде змога повернутися назад у підрозділ", — додав Віталій.

Віталій Руденко із побратимами на Лиманському напрямку. Фото Віталія Руденка для Суспільне Житомир

Чоловік розповів, що надалі підтримують зв'язок із побратимами, які його чекають далі на фронті.

"Хлопці чекають у будь-якому разі.Відеозвернення надсилають, що чекають. Там завжди всі здружуються, дуже сильно. Неодноразово один одному життя рятують і воно дуже сильно зближує. Ми всі хлопці зараз на зв'язку з усіма, є підтримка. Всі один одному допомагають, хто чим може. Я був командиром відділення. Багато відповідальності. Ти повинен думати за всіх та все: як зробити, куди відправити, куди не відправити, що робити. Все залежить від командира. 95 бригада, другий батальйон, восьма рота", — розказав Віталій.

Зараз у Збройних силах України служить його старший син.

"Старший служить зараз в Нацгвардії, бригада "Рубіж" швидкого реагування, він оператор дронів. Служить також на Лиманському напрямку. Менший син, 19 років теж хоче служити, дуже рветься. Поки у нас не прийняли, що можна мобілізовувати таких молодих. Мрію, щоб все закінчилося скоріше. Щоб всі повернулися додому, щоб це ніколи більше не починалося, щоб менше людей гинуло", — сказав чоловік.

Старший син Віталія на фронті зараз, Житомир, 6 листопада 2024 року. Фото Віталія Руденка для Суспільне Житомир

Менший син Віталія Руденка. Фото Віталія Руденка для Суспільне Житомир

Наостанок Віталій Руденко сказав, заради чого варто воювати.

"Всі служать, всі розуміють заради чого вони там, задля чого, для кого. У кожного є родина, квартира, бізнес. І всі знають, якщо не зупинити їх там, вони ж прийдуть сюди", — додав ветеран ЗСУ.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції