По 3-4 пориви на добу трапляється в Житомирі на внутрішньобудинкових мережах та на ділянках "Житомиртеплокомуненерго" від початку опалювального сезону. Про причини поривів, про старт опалювального сезону та відсутність тепла в окремих будинках, а також про оплату послуги за умови роботи котелень в режимі економії — у черговому випуску програми "Тиждень. Житомир".
Директор комунального підприємства "Житомиртеплокомуненерго" Дмитро Рогожин розповів, що у середньому на добу буває 3-4 пориви на внутрішньобудинкових мережах і 3-4 пориви на наших мережах.
"Це нормально. Чому? Тому що це не магістральний порив. Коли магістральний порив 30, 40, 50 будинків залишається без тепла. А так це єдиний будинок. Ми його закрили, зробили, будинок включили. Тобто по всій мережі тиск не падає, вся мережа не заповітрюється і інші мешканці сусідніх будинків нічого не відчувають", — сказав директор комунального підприємства.
За словами Дмитра Рогожина, старі комунікації — одна з причин, чому виникають пориви з початком опалювального сезону. Їх не завжди вдається вчасно ліквідувати, оскільки на підприємстві не вистачає працівників у зв’язку з мобілізацією.
"Досвід показує, що це буде протягом двох тижнів десь така лихоманка, потім все вирівняється, стабілізуються пориви. На жаль, відсотків 60 у внутрішньоквартальних мереж, вони ще не замінені. Ми міняємо, але це дуже великий час, дуже великі кошти, і на даний час ні в нас, ні в місті таких коштів немає. У нас до війни було 8 спеціалізованих бригад. Вистачає техніки, машин, механізмів. А зараз — одна бригада. Ми всі роботи капітального характеру робили тільки за рахунок тендерів і інвестиційних компаній, які робили підрядники, тому що своїх людей в нас просто не вистачає", — розповів Дмитро Рогожин.
29 жовтня чотири будинки на вулицях Володимирська, Донцова, Театральна та Велика Бердичівська у зв’язку із поривом на мережі тимчасово залишилися без теплопостачання. Директор "Теплокомуненерго" розповів, що порив на вулиці Володимирській ліквідували протягом двох діб.
"Вулиця Володимирська була дві доби без тепла, тому що порив трапився на так званій гребінці, тобто розподільчому вузлі, де було майже 12 відводів на різні будинки, тому один будинок був відключений. Але, щоб це все привести до ладу, щоб воно багато років прослужило, все переварили наново і дві доби робили цю роботу. Такий же порив трапився ввечері на перехресті Хлібна — Велика Бердичівська. Довженко 59 порив на транзиті, всередині будинку, але наш транзит, і ми його зробимо до вечора. Всі такі роботи виконуються майже за добу", — пояснив Дмитро Рогожин.
У будинку по провулку Вокзальному, 10 з початку опалювального сезону 16 жовтня було відсутнє водопостачання. Про це суспільному розповіла Ірина, мешканка будинку.
"Це у нас уже з 11 числа. Там лопнула труба чи щось таке вони там знайшли. Вони розрили. Два дні ось на лавочці просиділи, п'ятницю і суботу, неділя був вихідний. З понеділка нікого не було. Весь той тиждень ми дзвонили, телефонували. Нам сказали: три дні як розрили. Вибачте, що вже 21 жовтня. Уже три дні на вулиці мінус три, і ми просто не знаємо, що нам робити. В будинку всі мерзнуть. Ніякої роботи не робиться. Телефонуємо щодня і у водоканал, і в теплокомуненерго — ніяких подій не відбувається.
Про причину відсутності тепла у будинку розповів Руслан Погребняк, головний інженер "Житомиртеплокомуненерго".
"Повністю теплову мережу затоплює фекаліями. Періодично викачуємо. Але труба (теплокомуненерго — ред.) згнила через те, що підтоплена фекаліями. Плануємо відкачати, поміняти цю ділянку від теплової камери до будинку, замінити, а потім підключити до опалення. Але зараз звязалися з водоканалом, щоб вони усунули порив".
Цей порив ліквідували за добу: прибрали фекалії та замінили трубу, розповів Дмитро Рогожин. За його словами, пориви — не єдина проблема, з якою зіштовхуються мешканці будинків та "Теплокомуненерго" з початком опалювального сезону. Часто у мережах виникає таке явище як заповітреність труб, каже Дмитро Рогожин.
"Будинок це кінцевий отримувач тепла і кінцева верхня точка — це та точка, куди збирається все повітря. І якщо балансоутримувач планово підійшов до підготовки до зими, коли ми 1 вересня включаємо підпиточні насоси на малому тиску і на малому об'ємі, він спокійно, за рахунок обратки і за рахунок планового, покрокового стравлювання повітря запускає свій будинок. Якщо він цього не зробив, то при подачі тепла теплоносій спінюється, великий тиск зриває повітря, сміття і це все забивається в крайніх точках будинку — у відокремлювачах і повітрязбірниках", — пояснив комунальник.
Зі слів Дмитра Рогожина, у зв’язку і потеплінням зараз котельні працюють в режимі економії. Оплату за комунальну послугу нараховуватимуть житомирянам за фактично спожите тепло, а не за дні роботи котелень.
"Коли є можливість зупинитися, ми зупиняємо. Ми не зупиняємо циркуляційну групу, тобто циркуляція йде, але газ ми зупиняємо і, звичайно, за цей період не нараховується тепло, а виключно лічильники рахують те, що будинок отримував по теплу. Це дає можливість в два-три рази зменшити платіжку для житомирян, а для нас — вартість газу, який ми купуємо", — сказав Дмитро Рогожин.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp