У Житомирі проводять безоплатну реабілітацію дітей з інвалідністю у Центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги. З початку 2024 року понад 500 дітей тут відновлювали здоров’я. Заклад створений 26 вересня 2024 року на базі обласного будинку дитини.
Про це Суспільному розповіла директорка Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям Світлана Урсуленко.
За її словами, 26 вересня 2024 року рішенням сесії обласної ради змінили назву закладу "Будинок дитини", який вона очолювала, на "Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям".
"Створені умови, щоб ми могли надавати допомогу дітям, які проживають у віддалених регіонах, тобто територіальних громад області. Фактично, ми бачимо, що інформації про нас дуже мало про наш заклад. Ми б дуже хотіли, щоб діти, які мають проблеми: патологію, або встановлену інвалідність, знали про наш заклад. Бо ми єдині, які працюємо по державній програмі, 39 постанові Кабінету міністрів України. Працюємо по багатьох напрямках. Це програма медичних гарантій. Ми маємо пакети. в яких передбачена сучасна база, нові методики. У нас працюють сучасні фахівці. Створені не тільки комфортні умови проживання дітей та реабілітація. Навколишнє середовище спонукає до відпочинку", — розказала Світлана Урсуленко.
Наталія з трирічним сином Дмитром приїхали з Малина. За словами жінки, син від народження має проблеми зі здоров'ям. У Центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям перебуває вдруге.
"Ми зараз хочемо на ранньому розвитку допомогти дитині у мовленні. У нас трішки затримка з ним, тому вдруге ми сюди вже приїхали. Річ в тому, що у нас немає родичів у Житомирі, у яких ми могли б залишитися на два тижні. Курс процедур, як мінімум, два тижні для того, щоб був хороший результат. Цей двотижневий курс процедур нам справді дуже допомагає",— розповіла Наталія.
З її слів, у стаціонарному відділенні створені умови для проживання та реабілітаційної підтримки сина.
"У нашій кімнаті два ліжка, щоб Дмитрик не падав, коли спить зі мною. Раніше ми спали у дитячому ліжечку, але зараз не хоче. Тут ми маємо умови для приготування. Їжу приносять готову. Якщо вона холодна ми можемо її підігріти, розігріти. Елементарно є де мамі каву випити, щоб зранку прокинутися. Бо не завжди вдається виспатися через тривоги, адже ми мусимо спускатися в сховище і дотримуватися безпеки. А в санітарній кімнаті є де купати дитину, помитися, попрати одяг. Під час перебування лікується дитина і, таким чином, і я з ним так само відпочиваю і радію його успіхам з тим комфортом, який у нас є", — сказала Наталія.
Лікарка фізичної та реабілітаційної медицини Лілія Роїк очолює мультидисциплінарну реабілітаційну команду.
"У нас проходять реабілітацію дітки з народження і до 18 років. Є амбулаторні умови, а також стаціонарні. Діти до трьох років можуть проходити до 21 дня реабілітацію. Діти старше трьох років — 14 днів. Вони обов'язково оглядаються членами мультидисциплінарної команди, виставляються реабілітаційні цілі та прогноз. Кожен спеціаліст надає свої послуги, щоб досягти своєї цілі. У нашому реабілітаційному центрі є лікарі: невролог, педіатр, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мови та мовлення, психолог", — розповіла Лілія.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp