Від 10 до 30 виїздів до пацієнтів з інсультом щодня здійснюють бригади екстреної медичної допомоги на Житомирщині. За 9 місяців року на пів тисячі випадків інсультів більше зареєстрували лікарі швидкої в порівнянні з аналогічним минулорічним періодом.
Про це Суспільному розповів медичний директор Житомирського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Гриньов.
За його словами, на Житомирщині станом на 1 жовтня 2024 року було зафіксовано 4418 викликів швидкої допомоги до пацієнтів із діагнозом інсульт. При цьому біля 500 людей відмовилися їхати до лікарні, розповів Віктор Гриньов.
"Причина в тому, що раніше пацієнт з таким діагнозом міг бути завезений в будь-яку лікарню. На даний час такі пацієнти можуть бути доставлені до екстреної медичної допомоги тільки у визначенні лікувальні заклади. В Житомирській області визначені 10 закладів, куди приймають пацієнтів із гостро-мозковим інсультом. Ці заклади законтрактовані з Національною службою здоров'я України на лікування таких станів. Вони мають певне обладнання, певний навчений персонал, який займається цими проблемами", — сказав Віктор Гриньов.
За його словами, вік пацієнтів із інсультом кардинально не змінився, а ось кількість випадків в кожній віковій категорії, окрім пацієнтів до 18 років, за рік зросла.
- 18-45 років: 2023 рік — 159 випадків, 2024 рік — 179 випадків;
- 45-60 років: 2023 рік — 613 випадків, 2024 рік — 761 випадків;
- Понад 60 років: 2023 рік — 3092 випадків, 2024 рік — 3476 випадків.
До 85 відсотків всіх випадків виникнення інсульту спостерігається у людей старших за 70 років.
Загалом на Житомирщині щодоби працює 100 бригад швидкої екстреної допомоги.
Браку кадрів не існує, але спостерігається тенденція до зменшення чисельності працівників центру екстреної медичної допомоги, сказав директор центру.
"Так лікарів у нас працює 62, а в 2023 році їх було 64. В порівнянні з минулим роком фельдшерів стало на 7 менше — сьогодні їх 637. Це викликано різними причинами, як мобілізацією, що в принципі нас глобально не чіпає, тому що ми віднесені до закладу критичної інфраструктури і ми бронюємо своїх працівників на даний час. Одна з причин це старіння персоналу. Молодь на жаль, до нас не сильно йде, насамперед через зарплату, яку ми критично підняти не можемо", — пояснив Віктори Гриньов.
Суспільне Житомир також писало про те, чому виникає інсульт, як його розпізнати, які можуть бути наслідки хвороби, що робити, аби їй запобігти та які методики лікування застосовують у Житомирі.
Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp