Перейти до основного змісту

В одному з районів Житомира затопило майже два десятки квартир: що відомо про ситуацію

23 жовтня у Житомирі у дев’ятиповерхівці по Крошенській, 36 від пориву труби гарячою водою затопило 18 квартир.

Кореспонденти Суспільного з'ясовували, як це трапилося, та хто відшкодує завдані збитки мешканцям будинку.

Зі слів мешканки будинку Вікторії Піддубної, у багатоповерхівці прорвало стару трубу, що розташована на горищі.

"В люстрі досі вода, якщо її зараз порухати, то звідти буде лити вода. Викликали електрика, щоб хоч світло з’явилося. Досі вода тече. Все позаливало. Дивани мокрі, спати неможливо", — розказала Вікторія Піддубна.

Вікторія Піддубна, мешканка будинку, Житомир, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Зі слів місцевої жительки Олени Літвінчук, внаслідок пориву пошкоджені у квартирі кухня і спальня.

"Тут розетки не працюють, світла тут немає, страшне. Коли ми тільки відкрили двері, все пливло. По плінтус було води. Всі килими, все було піднято і в інших кімнатах все плавало. Дивани мокрі. Постіль, речі теж мокрі. Все абсолютно у воді", — поділилася Олена Літвінчук.

Олена Літвинчук, мешканка будинку, Житомир, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Мешканка будинку Любов Радзюк весною зробила ремонт у квартирі. Жінка показала зіпсовані шпалери у коридорі, кухні та спальнях.

Пошкоджені шпалери внаслідок затоплення будинку, Житомир, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

"Бачите, це третій день ще капає. Тут лежав великий і товстий килим. То ми всі стояли і вичерпували воду. І у мене, і у цій кімнаті, і в іншій кімнаті, у кухні вже шпалери впали. Я відео викладала", — сказала Любов Радзюк.

Любов Радзюк, мешканка будинку, Житомир, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Мешканець дев’ятиповерхівки Валентин Солодчук розказав, що 23 жовтня був дуже високий тиск у трубах.

Високий тиск у трубах. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

"Я трохи у цьому розбираюсь, раніше я був старшим будинку. Побіг перекрити тиск, подачу води на опалення. Коли я перекрив, дивлюся, що подача на приладі показувало 6,4 атмосфери. Прибіг слюсар і я йому кажу, що це тиск дуже високий, такий не має бути для будинку. Я сфотографував. Він каже, що так, зливайте воду", — розповів Валентин.

Валентин Солодчук, мешканець будинку, Житомир, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Голова ОСББ "Крошенська 36" Михайло Сєта зазначив, що у будинку 72 квартири. З його слів, багатоповерхівку збудували наприкінці сімдесятих років минулого століття.

Багатоповерхівка, де затопило 18 квартир, Житомир, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

"Від цього, що трапилось, ніхто не застрахований. Будинку понад 43 роки. Труби всі у аварійному стані. Сантехніки стандартно проводять обстеження труб від початку сезону, заповнюють будинок. Будинок пропрацював з початку опалювального сезону. Протікання не було виявлено, а цей порив був під скловатою. Скловату ніхто не буде зривати. Тим більше, що скловата там ще радянського зразка", — сказав Михайло.

Михайло Сєта, голова правління ОСББ "Крошенська 36", Житомир, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

За його словами, питання відшкодування збитків мешканцям будинку буде вирішувати суд.

"Все буде вирішувати суд. Я ж не буду приходити до мешканців і запитувати, скільки вам потрібно дати 20 тисяч чи 100 тисяч гривень. Є процедура. Складемо акти, я ж вчора мешканцям вже написав, я ж не відмовляюсь від цього. Далі будемо бачити, це провина ОСББ. Якщо мешканці думають, що це моя вина, і вони на мене подадуть до суду, то вони сильно помиляються. Вони будуть подавати на ОСББ і ОСББ буде відшкодовувати", — зазначив Сєта.

Пошкодженя кухня внаслідок затоплення будинку, Житомир, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Михайло сказав, щоб порив не повторився, потрібна участь мешканців у програмі "Енергодім".

"26 вересня були збори з мешканцями стосовно програми "Енергодім" та щодо встановлення ІТП (індивідуального теплового пункту — ред.) і заміни труб опалення та утеплення, заміни вікон та дверей. Мешканців прийшло 15 людей, проголосувало 14 з них "за" і троє людей "проти" з 72 квартир. Рішення відповідно не прийнято", — зазначив Михайло Сєта.

Пошкодженя стеля внаслідок затоплення будинку, Житомир, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Нагадаємо, в житомирській багатоповерхівці по провулку Вокзальному, 10 станом на 21 жовтня було відсутнє тепло, за словами місцевих жителів, люди змушені спати в верхньому одязі. Які причини призвели до цього дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Раніше Суспільне повідомляло, що згідно з рішенням Житомирського міськвиконкому, 16 жовтня у Житомирі розпочали опалювальний сезон. Насамперед тепло подали до лікарень та обласного перинатального центру. Батареї теплі у 13 дошкільних навчальних закладах та 9 ліцеях.

Підписуйтеся, читайте, дивіться новини Житомирщини на наших платформах тут:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube | WhatsApp

Топ дня

Вибір редакції