У спортивній залі Житомирського професійного ліцею 22 жовтня відбулися одночасно 2 чемпіонати області з настільного тенісу — турнір серед воїнів-ветеранів та відкритий обласний кубок серед спортсменів, які пересуваються на кріслах колісних, і нечуючих дітей. Загалом до спортивних заходів долучилися 29 учасників із різних громад.
Про це Суспільному розповів співорганізатор змагань, керівник регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт" Юрій Панасюк.
За його словами, чемпіонат для ветеранів-військовослужбовців на теренах області влаштовують другий рік поспіль, а для спортсменів із інвалідністю такі спортивні змагання відбуваються постійно. Цього разу вирішили 2 спортивні заходи об'єднати і провести їх одночасно.
"Ми свідомо задумали зробити ці змагання у такому форматі. Адже головна їх мета — це реабілітація ветеранів війни через спорт. Інша — показати, що навіть за умови наявності фізичних уражень, зокрема, і через участь у бойових діях, можна жити повноцінним життям і змагатися у тих чи інших видах спорту. Ветерани бачать, що разом із ними в одній залі змагаються спортсмени, які пересуваються на кріслах колісних, діти, які не чують і не розмовляють, і досягають успіхів у спортивній кар'єрі. Тобто фізичні ураження чи порушення слуху абощо — це не кінець життя, а навпаки, життя має продовження. А для нечуючих дітей брати участь у змаганнях разом із воїнами-ветеранами, які захищали Україну від армії РФ, є почесним", — сказав Юрій Панасюк.
До участі у цьогорічному чемпіонаті області, за інформацією Юрія Панасюка, долучилися 8 ветеранів із 3 громад області — Житомирської, Звягельської та Романівської. У відкритому кубку взяли участь 5 спортсменів, які пересуваються на кріслах колісних із Брусилівської, Пулинської та Коростишівської громад. 16 учасників комплексних змагань — це нечуючі діти віком до 18 років, які представляли Березівський спеціальний інтернат, Житомирський спеціальний інтернат №2 та Романівську територіальну громаду.
Для спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату та слуху ці змагання є відбірковими для подальшої участі у Всеукраїнських чемпіонатах та кубках, в яких вони братимуть участь, а відтак і приноситимуть певні рейтингові бали для спортивної скарбнички області серед паралімпійських видів спорту.
"Ми розвиваємо 5 видів спорту: стрільбу з лука, пауерліфтинг, плавання, настільний теніс та армспорт. Адаптували їх для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Багато спортсменів досягають високих результатів і потрапляють до складу національної параолімпійської збірної", — розповів керівник регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю Юрій Панасюк.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube