Перейти до основного змісту

Над Житомирщиною 10 жовтня спостерігали північне сяйво: фото

Північне сяйво, мікрорайон Богунія, Житомир, 10 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Ввечері 10 жовтня на Житомирщині спостерігали північне сяйво. Атмосферне явище бачили кореспонденти і підписники у соціальних мережах Суспільного Житомир.

Північне сяйво бачили як в Житомирі, так і в районах області, зокрема, відповідні фото розмістили в в мережі Facebook та надіслали в Telegram Суспільного жителі Андрушівки, Баранівки, Лугин, Чуднова, Коростеня, Пулин.

Північне сяйво, мікрорайон Богунія, Житомир, 10 жовтня 2024 року. Суспільне Житомир/Катерина Мороз

Північне сяйво, Романів, Житомирщина, 10 жовтня 2024 року. Facebook/Ліна Ремша

Північне сяйво, Лугини, Житомирщина, 10 жовтня 2024 року. Facebook/Лугини Life

Північне сяйво, Ружин, Житомирщина, 10 жовтня 2024 року. Facebook/Ружинська земля

Північне сяйво, Чуднів, Житомирщина, 10 жовтня 2024 року. Telegram/Суспільне Житомир/Olena Tarasiuk

Про те, що в Україні ввечері 10 жовтня очікується північне сяйво, повідомив астроном Михайло Чубарець, написали Суспільне Суми. За цією інформацією, 9 жовтня в групі сонячних плям стався довготривалий потужний спалах, який запустив у міжпланетний простір повний гало-викид корональної маси, спрямований у бік Землі. Прибуття викиду корональної маси очікується 10 жовтня близько 18:00 за київським часом, написав астроном. Також він повідомив, що синоптики Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США прогнозують, що прибуття спалаху може спричинити на Землі жорстку геомагнітну бурю.

"При бурі такої сили можна очікувати появу слабої зеленої дуги полярного сяйва над самою лінією горизонту у північній частині України. Червоне ж сяйво, яке погано помітно візуально, але легко фіксується на фототехніку, може з‘явитися навіть в небі над південним берегом Криму", — написав Михайло Чубарець.

Які фактори зумовлюють появу північного сяйва?

Для того, щоб спостерігати явище північного сяйва, потрібно, щоб збіглися кілька факторів, розповів Суспільному завідувач відділу радіофізики та геокосмосу Радіоастрономічного інституту НАН України Андрій Залізовський.

"Треба мати небо безхмарне. Явище спостерігається на горизонті. При таких магнітних бурях для України — це більш-менш звичайна річ. До сяйва призводить інжекція коронарних сонячних мас", — пояснює науковець.

За його словами, за низьким чи середнім рівнем сонячної активності спостерігати явище північного сяйва в Україні можна приблизно раз на рік.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції