"Двомовність — загроза для суверенітету України", — Тарас Кремінь про недержавну мову у закладах середньої освіти

Переважна більшість учасників освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти Житомирщини застосовують українську мову під час занять, і під час приватного спілкування, користуються українською вдома, у соціальних мережах. Про це Суспільному розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь під час його перебування у Житомирі.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів Суспільному, що за результатами моніторингу щодо функціонування української мови як державної у закладах освіти виявлені випадки застосування недержавної мови у приватному спілкуванні. За його словами, двомовність становить загрозу для суверенітету держави.

Ситуація цього року загалом по Україні продемонструвала стійку мовну ситуацію. Вона говорить, що переважна більшість громадян України, а в даному випадку учасників освітнього процесу — вчителів, дітей і батьків — застосовують українську мову і під час занять, і під час приватного спілкування і користуються українською вдома, у соціальних мережах. В той же час вони потребують додаткових можливостей для того, щоб і у сфері обслуговування, і сфері культури, телебачення, радіомовлення, сфері державної влади створювати створювалися додаткові можливості для поліпшення мовної ситуації в регіоні і звичайно для вдосконалення особистих мовних навичок.

Якщо говорити про негативні речі, на жаль, самі вчителі говорять про те, що на перервах інколи можуть застосовувати недержавну мову у приватному спілкуванні. Питання двомовності — одна із тих загроз, про які ми говорили і сьогодні під час проведення круглого столу, а протягом двох місяців майже у всіх куточках України.

Повністю інтерв’ю з Тарасом Кременем дивіться та читайте на платформах Суспільного Житомир на початку наступного тижня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube