Перейти до основного змісту

У Житомирі провели турнір з боксу в пам'ять про одного з найрезультативніших зенітників ЗСУ Андрія "Кельта" Лінійчука

29 вересня у житомирському боксерському клубі "Ринг" відбулася перша матчева зустріч з боксу пам’яті 25-річного військовослужбовця 95 бригади Андрія Лінійчука на позивний "Кельт". Андрій був найрезультативнішим зенітником 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади та ЗСУ — на його рахунку 16 збитих дронів "Орлан-10", один БпЛА "Zala" та вертоліт "Ка-52" армії РФ. У свої 25 років Андрій був повним кавалером ордену "За мужність".

У матчевій зустрічі з боксу пам’яті Андрія "Кельта" Лінійчука брали участь 22 спортсмени з Житомирської області та Києва. Турнір є частиною фестивалю військового братерства "Люди-Титани", ініційованого громадською організацією "Українська військова організація".

Андрій Лінійчук на службі в ЗСУ. Фото: надала Наталія Лінійчук для Суспільне Житомир

Куточок пам'яті Андрія "Кельта" Лінійчука вдома у його батьків. Кириївка, Житомирщина, 18 вересня 2023 року. Фото: Анжеліка Нестерчук для Суспільне Житомир

Сестра Андрія "Кельта" Лінійчука Наталія привезла на змагання боксерські рукавички свого брата. За її словами, бокс був одним із захоплень Андрія.

"Ця подія надзвичайно важлива. Я маю надію, що й надалі ми будемо влаштовувати подібні спортивні заходи, адже спорт є однією з невід’ємних сфер життя, у яких ми здобуваємо, перемагаємо і боремося. Точно так само, як це роблять наші воїни на полі бою", — говорить Наталія.

Сестра полеглого воїна Андрія Лінійчука Наталія. Житомир, 29 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Боксерські рукавички Андрія "Кельта" Лінійчука. Житомир, 29 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Житомирянин Іван Возний переміг у двобої з боксером із Києва Артемом Шепелюком. Бій, зі слів Івана, був важким — виконав він не все, що хотів, та все ж, лишився задоволений.

Учасник турніру Іван Возний. Житомир, 29 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Давид Фіголь з Коростеня розповів журналістам Суспільного, що сьогодні долучився до змагань, аби вшанувати пам’ять "Кельта".

"Він віддав життя за нашу країну, за нас, і ми схиляємо голови і дякуємо йому за це. Будемо його вшановувати якомога частіше", — говорить Давид.

Учасник турніру Давид Фіголь. Житомир, 29 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Фото Андрія Лінійчука. Фото: надала Наталія Лінійчук для Суспільне Житомир

Мама Андрія Лінійчука Надія сказала, що у цьому турнірі сьогодні всі є переможцями.

"Андрій усе своє свідоме життя любив спорт, займався спортом. Під час свого навчання в університеті займався громадською діяльністю, завжди пропагував здоровий спосіб життя, спорт, і навколо нього об’єднувалися однодумці", — каже мама Андрія.

Надія Лінійчук. Житомир, 29 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Житомир, 29 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Батьки Андрія Лінійчука — мама Надія й тато Андрій. Житомир, 29 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Леонід Харшан

Андрій "Кельт" Лінійчук народився 25 липня 1997 року на Житомирщині в селі Кириївка Любарської громади. У 2020 році після закінчення Поліського національного університету пішов на контрактну службу в 95 окрему десантно-штурмову бригаду. Двічі був поранений, втім, після лікування одразу повертався на фронт.

Рідні Андрія кажуть, що він змалку мріяв стати військовим, бо захист родини й Батьківщини вважав обовʼязком кожного чоловіка.

Фото Андрія Лінійчука під час служби у війську. Фото: надала Наталія Лінійчук для Суспільне Житомир

На службі Андрій став одним з найрезультативніших зенітників ЗСУ — на його рахунку 16 збитих дронів "Орлан-10", один БпЛА "Zala" та вертоліт "Ка-52" армії РФ.

"Кельт" був першим, хто здійснив бойове застосування переносного зенітно-ракетного комплексу Martlet — модифікації Starstreak, яку розробили у Великій Британії.

Влітку 2022 року був нагороджений іменною бойовою зброєю Міноборони України.

Раніше в коментарі Суспільному мама Андрія Надія Лінійчук розповідала, що її син від самого початку прогнозував, що буде війна з Росією.

"З раннього віку він вирішив, що потрібно бути захисником для своїх сестричок. Він же чоловік. Рішення про вступ на військового він прийняв ще до закінчення школи. Він почав вивчати історію України, поглиблено, не лише за підручниками. І казав мені: "Мамо, буде війна з Росією". А я відповідала: "Сину, що ти таке говориш?". А він казав: "Я проаналізував, побачите", — розповідала журналістам мама Андрія.

Загинув Андрій 28 квітня 2023 року, потрапивши під артилерійський обстріл армії РФ, коли намагався знищити російський БпЛА "Zala".

Вічна слава і світла пам'ять нашому Герою.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції