26 вересня на сесії Житомирської обласної ради депутати проголосували за посилення захисту територій та об’єктів природно-заповідного фонду області. На сесії також йшлося про об’єднання двох комунальних установ: туристичного інформаційного центру та центру народної творчості з метою економії коштів. Також, депутати внесли зміни у класифікацію видів економічної діяльності Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера.
Депутати проголосували за посилення захисту територій та об’єктів природно-заповідного фонду області. Зокрема, йшлося про те, що земельні ділянки вздовж лінії державного кордону України, які належать "Агролісу", прикордонники забирають і роблять там захисну смугу.
"Це дозвіл нашим прикордонникам — ділянки які належать нашому "Агролісу", прикордонники забирають і роблять там захисну смугу. І взагалі йде узаконення — передача від "Агролісу" до прикордонників. 50-метрова смуга вздовж державного кордону, саме там, де є державний кордон України, де прикордонники здійснюють свою діяльність. Просто воно до сьогоднішнього дня нормальним чином не було узаконено", — сказав перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко.
Також депутати ухвалили рішення про заборону джипінгу — перегонів та раллі на території природно-заповідного фонду.
"Йдеться про обмеження проведення спортивних змагань, джипінгу на об’єктах природно-заповідного фонду. Природно-заповідний фонд це та частина нашої території, де обмежено господарювання, в тому числі, і туристичні розваги. Тобто треба брати окремі дозволи у рамках природоохоронного законодавства", — говорить Олег Дзюбенко.
Окрім цього, задля економії грошей у Житомирі об’єднають дві комунальні установи: обласний туристичний інформаційний центр та обласний центр народної творчості.
"Обмеженість обласного бюджету ні для кого не секрет, тому ми пішли тут чітко і назустріч — було прийнято рішення спробувати налагодити, щоб ці два процеси були об’єднані в одному. Просто економія на керівнику, на бухгалтерії, на економістах, на адмінперсоналі. Але туризм на Житомирщині має бути", — сказав перший заступник голови Житомирської облради.
Начальник управління культури і туризму обласної військової адміністрації Анатолій Душко погодився телефоном прокоментувати питання об’єднання двох центрів. Кореспонденти Суспільного тричі набрали його номер телефону, але Анатолій Душко слухавку не взяв.
Депутати Житомирської обласної ради під час сесії внесли зміни у класифікацію видів економічної діяльності Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера. Перший заступник голови обласної ради розповів Суспільному, що в обласному бюджеті не вистачає грошей для закладу культури, тому комунальна установа буде додатково заробляти.
"Те, що сьогодні відбулося, це один із тих кроків, де вони намагаються виживати у рамках обмеженого обласного бюджету і шукати шляхи додаткового заробітку. Саме це рішення – це розширення можливостей для роботи філармонії і можливості самим заробляти", — сказав Олег Дзюбенко.
На сторінці Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера у мережі Facebookнаписано, що комунальний заклад планує надавати такі послуги як мобільне харчування, видання звукозаписів, сценічне оформлення, декорації, прокат та ремонт музичних інструментів і аудіоапаратури.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: