Бердичівляни передали гуманітарну допомогу жителям польського міста-побратима Явір, а також навколишніх містечок і сіл, що постраждали внаслідок повені. До складу гуманітарного вантажу увійшли постільна білизна, рушники, питна вода та засоби гігієни.
Заступник міського голови польського міста Явір Даніель Іванський розповів, що кількість води була настільки великою, що дамби не втримали, а в місті Строне-Шльонскі одна з дамб тріснула під тиском води.
"Повінь в основному зачепила містечка, розташовані трохи на південь від нас, у горах. На щастя, сам Явір постраждав не так сильно — у нас підтопило лише фермерські угіддя, господарства та підвали. Нам вдалося вберегти саме місто. Ми дуже вдячні Бердичеву за швидку реакцію і допомогу. Вчора ми змогли відправити цю допомогу з Бердичева до найбільш постраждалого містечка – Строне-Шльонскі. До складу вантажу увійшли питна вода, рушники та постільна білизна", — повідомив Даніель Іванський.
За словами міського голови Бердичева Сергія Орлюка, допомогу для польських міст, постраждалих внаслідок повені, зібрали за один день. До Явора відправили питну воду, побутову хімію, паперові рушники, туалетний папір, подушки, комплекти постільної білизни, лопати та відра.
"Ця допомога не лише для Явора. Явір сформував свій гуманітарний штаб, який допомагав і іншим польським містам. Вантаж розійшовся по всій Польщі", — розповів Сергій Орлюк.
"Польський народ зробив для України так багато, що ми не можемо залишатися осторонь подій, які там відбуваються. У понеділок вранці ми запланували, надвечір організували транспорт і вже ввечері змогли відправити допомогу", — повідомив радник Бердичівського міського голови Артур Іваненко.
Авто та паливо для доставки гуманітарної допомоги надав бердичівський підприємець Генріх Боккело, який переїхав до України з Німеччини дев'ять років тому.
"Мені зателефонували і повідомили, що збирають допомогу. Ми, звичайно, приєдналися. Ми виділили дизель для транспортування цієї допомоги. Скільки могли, стільки й надали — 150 літрів пального", — сказав Генріх Боккело.
Підприємець Володимир Ліпецький, який передав питну воду до Польщі, розповів, що поляки допомагають українцям від початку російського вторгнення, і тепер настала наша черга.
"Поляки — це рідні люди, я сам поляк. Якщо ви оглянетеся, можете це помітити. Як я можу не допомогти людям, які підтримують нас з початку війни? У них була лише одна потреба — вода. От і допомогли водою. Не можу сказати точний об’єм, але це піддон води, близько тони. Навіть отримав дзвінок від бурмістра з подякою", — розказав Володимир Ліпецький.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: