18 вересня 2024 року учні та вчителі житомирського ліцею №25 долучилися до Всеукраїнського туру із підтримки українських оборонців. Вони зібралися біля руїн розбомбленого внаслідок російського удару навчального закладу, тримаючи у руках вишиті у різних містах України сорочки із оберегами у вигляді серця на кожній.
За словами заступниці директора ліцею №25 Оксани Миронової, навчальний заклад у Житомирі став вісімнадцятим в Україні, куди привезли українські вишиванки. Колекцію сорочок представляли учні п'ятого та восьмого класів.
"Ми отримали 17 вишиванок — жіночих, чоловічих та дитячих. Географія міст, де їх вишивали та обрамляли оберегами, досить широка. З-поміж них — Бахмут, Кривий Ріг, Київ, Луцьк, Чернівці та інші міста України. Наша вишиванка у колекції стала вісімнадцятою. Це жіноча сорочка. Вона також, як інші, із оберегом у вигляді серця, який ми розробили та виготовили самі. Жіночу обрали, бо вирішили, що в Україні багато жінок-оборонниць", — розповіла Оксана Миронова.
Заступниця директора ліцею також сказала, що діти, батьки та вчителі доєдналися до акції, бо хотіли продемонструвати всій Україні, що вірять у перемогу України і чекають на відбудову ліцею №25, який зруйнували війська російської армії у перші дні повномасштабного вторгнення в Україну.
"Акцію із сорочками-мандрівницями для захисників-воїнів започаткували у Тернополі. Автор ідеї — Інна Іванюк, директорка однієї зі шкіл на Тернопільщині. Ця жінка у російсько-українській війні втратила чоловіка, виховала двох синів, які стали на захист країни. А далі підключилися інші міста України. І кожне місто, готуючи вишиванку, із теплом, добром та гарними побажаннями виготовляли свої сердечка, вказуючи, який навчальний заклад долучається до цієї акції. Нам пощастило, що саме наш ліцей від Житомирщини став учасником цієї акції", — сказала Оксана Миронова.
Учень ліцею №25 Олексій Артьомов розповів, що йому дуже шкода, що будівля навчального закладу, де він колись навчався, зруйнований.
Учениця ліцею №25 Юлія Клочак сказала, що вона вірить, що приміщення навчального закладу відбудують.
"Я вірю, що заклад відбудують, а поки давайте спільно передавати українську вишиванку, як символ віри наступним поколінням", — розповіла Юлія Клочак.
Далі колекція вишиванок-оберегів для захисників вирушить до Хмельницького. Тур має завершитися в Тернополі — місті, де і стартував.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube