17 вересня в Україні відзначають День рятівника. Рятувальник ДСНС Дмитро Ковтун, який родом із Донеччини, у травні 2024 року перевівся до пожежної частини на Житомирщині. Кореспондентам Суспільного розповів про рятувальні операції та обстріли в прифронтових містах.
Дмитро Ковтун розповів, що для того, щоб стати частиною ДСНС, він спочатку мав пройти службу в Збройних силах України.
"Після закінчення технікуму я звернувся до ДСНС з приводу працевлаштування, але мені сказали, що без служби в армії це неможливо. Тоді я підписав контракт зі Збройними силами України, зокрема з 54-ю бригадою. Відслужив три роки в АТО. Після армії мене взяли на роботу в ДСНС. Це все ж порятунок людей і цей азарт мене захопив. Кожен день — новий виклик", — поділився рятувальник.
Дмитро брав участь у ліквідації наслідків обстрілів та евакуації населення в Часовому Яру, Бахмуті та Костянтинівці.
"У місті Часів Яр був ракетний удар по житловому будинку. Тоді загинула родина: мати, яка була вагітна і дев'ятирічний хлопчик. Я особисто діставав їх з-під завалів. Це були пожежі, обстріли, завали, евакуація людей. Евакуація тварин також входила в наші обов'язки. Все, що могли зробити для людей, ми робили, незважаючи на обстріли", — сказав Дмитро Ковтун.
У січні 2023 року пожежна частина в Часовому Яру, де працював Дмитро, була знищена внаслідок російського обстрілу.
"Наші хлопці вийшли з Бахмута до Часового Яру. Тоді відбувся ракетний обстріл пожежної частини. Четверо наших колег були поранені, але, слава Богу, всі залишилися живими. Пожежна техніка була знищена, а частина стала непридатною для подальшої служби, тому нас вивели до Костянтинівки. Звідти ми вже виїжджали на допомогу людям", — згадав рятівник.
Зі слів Дмитра, злагоджена робота колективу важлива в роботі рятувальника.
"Твоє життя в руках колеги, так само його життя в твоїх руках. Це особливо важливо, коли ми працюємо в апаратах, у задимлених умовах із нульовою видимістю", — сказав Дмитро.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: