Перейти до основного змісту

Вокальний гурток і професія: як склалася доля і кар'єра випускників студії естрадної пісні у Житомирі

Ексклюзивно
Студія естрадної пісні у Житомирі: як склалася доля і кар'єра випускників. Колаж/Суспільне Житомир/Тетяна Харшан

Олександр Воєвуцький, Анна Кукса, Анна Тиха, Ангеліна Тереннікова, Катерина Бакальчук, Анастасія Тарковська — випускники студії естрадної пісні Житомирського центру творчості дітей та молоді. Свого часу кожен із них мав успіхи у телевізійних талант-шоу "Караоке на майдані", "Шанс", "Голос країни", "Х-Фактор" або Нацвідборі Євробачення. Як склалося їхнє життя та творчість дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Олександр Воєвуцький

Житомирянин Олександр Воєвуцький навчався в загальноосвітній школі №27 та відвідував студію естрадної пісні у Житомирському центрі творчості дітей та молоді, виступав на шкільних і міських заходах та концертах. У 2000 році став переможцем телепрограми "Караоке на майдані" з Ігорем Кондратюком, а згодом за результатами глядацького голосування переміг і у проєкті "Шанс".

"Зараз я живу в Житомирі, займаюся вихованням 4-х дівчаток. Понад 10 років веду підприємницьку діяльність, є власником клінінгової компанії. Раніше писав пісні для відомих артистів. З початку повномасштабної війни не займаюся творчістю. Організовую благодійні заходи, концерти на допомогу військовим. Рідні брати — молодший Богдан і старший Ігор — служать добровольцями "на нулі", — розповів Суспільному Олександр Воєвуцький.
Олександр Воєвуцький. Територія А/Facebook

Олександр Воєвуцький. Територія А/Facebook

Анна Кукса

Інша випускниця студії Анна Кукса у 2017 році випробувала свої сили у проєкті "Голос країни". Вона потрапила в команду тренера Джамали і стала фіналісткою шоу.

"Зараз я продовжую займатися музикою, співаю у кавер бенді, а також працюю над авторським матеріалом. Разом із чоловіком ми відкрили кав'ярню "Каваня. Кава і музика", де постійно проводимо живі музичні вечори за участю різних артистів і музикантів", — розповіла Суспільному Анна Кукса.
Анна Кукса. Фото надала Анна Кукса

Анна Кукса у складі команди тренерки Джамали на "Голос країни". Анна Кукса/Facebook

Анна Тиха

Продовжує співати й Анна Тиха. Вона теж має досвід участі у телепроєкті "Голос країни". Була в команді Тіни Кароль, стала фіналісткою цього вокального конкурсу. Також спробувала себе в ролі телеведучої у програмі "Світські хроніки".

"У мене чомусь відчуття, що то, що було до війни, було не зі мною, бо зараз життя поділилося на до і після. Усе ніби стало на паузу, і ти просто існуєш. Я не стала відомою співачкою і не знайшла спонсора, про якого всі колись говорили, але я, дійсно, побачила достатньо у цьому світі. Я була на "Голосі країни", вела телепередачу "Світські хроніки", працювала у київському державному муніципальному оркестрі, паралельно навчалася в академії і працювала у нічних караоке, а також виступала з музичним гуртом у різних київських закладах. Коли я зрозуміла, що мені не вистачає трьох робіт, аби оплатити проживання в Києві, то вирішила поїхати за кордон підзаробити.
Я відвідала багато країн, де успішно виступала на конкурсах і працювала. Згодом повернулася до столиці і виступів у популярних закладах Києва: виступала з гуртом на корпоративних заходах та з подругою у складі кавер дуету "Loco Ladies". Паралельно пішла на танці і це стало моїм хобі, бо танцювати — було моєю дитячою мрією. Нині під час війни музикою в Україні багато не заробиш, тому час від часу доводиться кудись знову виїжджати на заробітки. Але я рада, що ще в тонусі і все ще виступаю", — розповіла в коментарі Суспільному Анна Тиха.
Анна Тиха. Фото надала Анна Тиха

Ангеліна Тереннікова

Ангеліна Тереннікова стала наймолодшою учасницею Нацвідбору на "Євробачення-2023".

"За останній час я встигла стати учасницею "Голос. Діти" в команді Джамали, співала в дуетах з Юлією Саніною та Джамалою. Стала дворазовою фіналісткою Нацвідбору на Дитяче Євробачення у 2019 та 2020 роках. Також стала фіналісткою "дорослого" Нацвідбору на Євробачення-2023.
Останні два роки живу у Швеції, навчаюся у музичному коледжі за спеціальністю "співак/автор пісень", нещодавно стала амбасадором коледжу. У 2022 році я взяла участь у шведському телепроєкті IDOL, де увійшла в 20-ку фіналістів. На шоу вирішила піти, аби розповісти людям про Україну і про те, що таке життя під час війни.
2 роки поспіль я працювала у волонтерській організації для українців у Швеції "Malmö helps", де викладала вокал та хореографію для дітей і підлітків. А ще я виступила перед королем Швеції Карлом Густавом XVI на ювілеї його правління (50 років) та виконала свою авторську пісню.
Зараз я навчаюся на другому курсі, пишу пісні, виступаю в коледжі з промовами про Україну", — розповіла Суспільному Ангеліна Тереннікова.
Ангеліна Тереннікова. Фото надала Ангеліна Тереннікова

Анастасія Тарковська/Навольнева

Анастасія Тарковська/Навольнева нині — власниця та керівниця школи сучасних мистецтв "BRAND", організаторка всеукраїнських та міжнародних творчих конкурсів, фестивалів, музичних проєктів BRAND FEST.

"Я є співачкою, вокальною тренеркою, лауреаткою всеукраїнських, міжнародних конкурсів, авторкою та виконавицею власних пісень. Веду активну концертну діяльність, є постійним членом журі на вокальних конкурсах, творчих фестивалях, музичних проєктах. Маю нагороди за сприяння розвитку дітей та молоді, збагачення й вагомий внесок у розвиток української культури. Багато моїх учнів стали переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів, успішно вступили до музичних вищих навчальних закладів та викладають у музичних студіях України", — поділилася своїми успіхами Анастасія Тарковська.
Анастасія Тарковська/Навольнева. Фото надала Анастасія Тарковська/Навольнева

Катерина Бакальчук-Клосовська

Співає усе життя, скільки себе пам'ятає, Катерина Бакальчук-Клосовська. Вона має лірико-колоратурне сопрано з рідкісним тембром голосу.

"І в школі, і в університеті жоден концерт не проходив без мого виступу. Зараз співаю в різних жанрах — від оперної класики до сучасної популярної музики. Маю великий репертуар українською, англійською, французькою, італійською та польською мовами: оперні арії, романси, народні пісні різних епох. Також пісні з репертуару Сари Брайтман, Андреа Бочеллі, Лари Фабіан, Джоша Гробана, Тіни Тернер, Глорії Гейнор, ABBA та інших", — розповіла Катерина.
Катерина Бакальчук-Клосовська. Фото надала Катерина Бакальчук-Клосовська

За її словами, вона має досвід виступів на сценах філармоній та музичних театрів України, Польщі і Литви. Є лауреаткою міжнародних конкурсів та фестивалів.

"Я увійшла до п’ятірки найкращих співачок України 2016 року за версією телешоу "Караоке на Майдані". У 2020 році брала участь у телепрограмі "Діти проти зірок" на "Новому каналі". Мій голос звучав на національному радіо та ФМ-радіостанціях, на Суспільному у піснях та рекламних джинглах, на дитячому телеканалі "Малятко" в саундтреках до мультфільмів "Лорина Зірка", "Поліанна", "Тіко та друзі", а також у рекламі. Виступи транслювалися на телеканалах України та Польщі", — розповіла співачка.
Катерина Бакальчук-Клосовська. Фото надала Катерина Бакальчук-Клосовська

На початку повномасштабного вторгнення Росії Катерина Бакальчук-Клосовська виїхала до Польщі.

"Я брала участь у багатьох благодійних концертах у Польщі, що організовувалися на підтримку України. Серед них найбільший, в якому я виступила одразу по приїзду до Польщі 6 березня 2022 року, — "Śląsk dla Ukrainy". Разом із відомими співаками Польщі ми зібрали шестизначну суму", — повідомила Катерина.
Катерина Бакальчук-Клосовська виступає у Варшаві на благодійному аукціоні ікон, намальованих на пленері українських і польських іконописців. Збирали гроші для реабілітації дітей українських військових. Фото надала Катерина Бакальчук-Клосовська

З початку 2024 року вона співпрацює з "Концертною агенцією Брусса" (Польща).

"За 3,5 місяці взяла участь у 5 проєктах цієї агенції. Відпрацювала 65 концертів в рамках цих проєктів у понад 30 містах Польщі. В травні і червні 2024 року в рамках стипендіального проєкту працювала в Сілезькій філармонії імені Горецького в Катовіцах. Також з липня цього року маю честь співпрацювати з одним із найкращих камерних колективів Польщі "Camerata Silesia". Два концерти відбулися 8 та 12 вересня. 12 вересня це був концерт в рамках міжнародного фестивалю "10 днів музики української у Варшаві".

Студія естрадної пісні

Студія естрадної пісні у Житомирському Центрі творчості дітей і молоді працює з 1995 року.

"Коли Україна стала незалежною, відкрився доступ до світової музичної індустрії, то зріс попит на змістовне і цікаве дозвілля, стали популярними музичні фестивалі "Червона рута", "Пісенний вернісаж", "Слов'янський базар", дитячий "Веселад", а потім "Співограй", що викликало нагальну потребу в українській дитячій естрадній пісні, якої до того часу фактично не існувало як жанру. У пошуку дітей з відповідними вокальними даними потреби не було, до Центру творчості дітей і молоді зверталися жителі Житомирської міської громади з проханнями відкрити колектив, де діти змогли б реалізувати свій творчий потенціал саме в естрадному мистецтві, але була величезна потреба в написанні українських дитячих естрадних пісень. Так і з'явилася студія естрадної пісні, в якій свої перші кроки зробили багато нині знаних співачок і співаків, педагогів по вокалу, організаторів дитячих пісенних конкурсів і фестивалів", — розповів керівник студії Микола Полівода.
Микола Полівода. Фото надав Микола Полівода

У 1998 році Міністерство освіти і науки України присвоїло колективу почесне звання "Зразковий художній колектив", а у 2003 році — "Народний художній колектив".

"За майже 30 років існування випускниками студії стали сотні дітей і підлітків, більшість із яких пов'язали своє життя з піснею і музикою. Але й інші назавжди полюбили це мистецтво. Пандемія коронавірусу і війна внесли свої корективи в роботу студії: дистанційне навчання аж ніяк не сприяло популяризації естрадної пісні, а війна змусила багатьох талановитих дітей разом із батьками виїхати за кордон.
Зараз в студії навчаються гарно співати 15 дітей, підлітків і молодих людей. П'ятеро з них (віком від 6 до 21 року) стали переможцями міжнародних і всеукраїнських вокальних конкурсів, їхні голоси можна часто чути на обласних та міських концертах", — повідомив керівник студії.
Перший звітний концерт на присвоєння звання "Зразковий художній колектив", Житомир, 1998 рік. Фото надав Микола Полівода

Микола Полівода з вихованками студії естрадної пісні, лауреатками перших премій Софією Дупелич, Анастасією Іванюха, Єфросінією Гутніковою, Кірою Жилінською. Літо 2024 року, Болгарія, міжнародні конкурси "Слов'янський вінець" і "Golden Dream". Фото надав Микола Полівода

Гурток і вибір професії

Чи впливає на вибір майбутньої професії відвідування студій та гуртків позашкільної освіти, Суспільне поцікавилося у психологині Ліни Сторожук.

За її словами, вибір професії — один із найважливіших у житті людини, адже від цього залежить можливість реалізації себе, свого внутрішнього потенціалу і, в результаті, — рівень задоволення від життя.

"Аби обрати професію, діти використовують інформацію, котру отримують з джерел зовнішнього світу. Маленькі діти, як правило, використовують інформацію зі свого найближчого оточення, щоб повідомити про свої прагнення. Старші діти використовують ширший спектр інформації, коли розглядають свою потенційну роботу. У міру зростання обізнаності про професію діти беруть участь у пошуках себе. І на цьому шляху найкращим варіантом є гурткова діяльність, яка дає можливість усвідомити різні характеристики себе: хто я в цьому процесі, чи подобається мені цей вид діяльності, чи приносить він мені задоволення, чи є у мене риси характеру, які допоможуть максимально реалізуватися у цій сфері, чи зможу я тут реалізувати свій внутрішній потенціал", — розповіла Ліна Сторожук.
Ліна Сторожук. Фото надала Ліна Сторожук

За її словами, на переваги у виборі професії дітьми впливають численні фактори в їхньому середовищі, зокрема, однолітки, школа, вчителі і сім'я, які відіграють важливу роль у формуванні їхніх уподобань.

"Уявлення про професію визначається різними аспектами: професійними знаннями, розумінням функцій в роботі, здатністю ідентифікувати себе в цій діяльності, пояснювати процес вибору професії. Приблизно з 3-5 років діти вже мають базові знання про професії. До 12 років більшість із них вже здатні зробити вибір професії та доволі гарно обґрунтувати цей вибір. Але коли діти дорослішають, то вони стають більш невпевненими щодо вибору професії. Найпоширеніші причини вибору професії пов'язані з:

  • речами, які вони люблять робити;
  • речами, які вони думають, що будуть робити добре;
  • речами, які пов'язані з допомогою іншим;
  • речами, які допоможуть заробляти багато грошей", — пояснила психологиня.

За словами Ліни Сторожук, завдяки гуртковій діяльності діти отримують інформацію, яку вони використовують при виборі професії, враховуючи власні інтереси та навички, а також те, як вони поєднуються з обраною професією.

"Часто діти записуються на конкретні гуртки, вибір яких може вказувати на їхні плани щодо майбутнього. Важко дати однозначну відповідь щодо впливу відвідування гуртків у дитинстві на вибір професії. Дехто надалі не пов'язує своє життя з цим видом діяльності, а деякі вважають, що завдяки заняттям у гуртку знайшли себе і в майбутньому віддають перевагу саме цьому виду діяльності", — сказала Ліна Сторожук.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції