Гарбузова каша та компот без цукру — у ліцеях громади на Житомирщині оновили меню для учнів та відремонтували харчоблоки

Гарбузова каша та овочі — як змінилося шкільне харчування у громаді поблизу Житомира і хто за це платить. Житомирська ОВА

У 3 ліцеях Глибочицької сільської громади, що на Житомирщині, починаючи із 2024-25 навчального року, повністю перейшли на нові норми харчування дітей. За рецептами шеф-кухаря Євгена Клопотенка. А для обслуговування учнів у шкільних їдальнях та харчоблоках зробили ремонт та замінили обладнання.

Про це Суспільному розповіла керівниця відділу освіти, науки, культури, молоді та спорту Глибочицької сільської ради Ганна Войтенко.

За її словами, першими модернізували їдальню та запровадили оновлене меню у Глибочицькому ліцеї, в якому навчається 242 учні. Розпочали у минулому навчальному році, а в цьому — продовжили. Практику інакшого харчування з нового навчального року поширили на 2 інші ліцеї громади: у селі Студениця, де навчається 161 учень, та у селі Левків, в якому навчається 433 учні. А також на 2 гімназії. Загалом у Глибочицькій громаді навчається 975 учнів.

Оновлене меню для харчування дітей у ліцеях, Глибочицька громада, вересень 2024 року. Житомирська ОВА
"Сьогодні у меню для наших учнів — їжа винятково здорового харчування: замість ковбаси — натуральне м'ясо, багато овочів, фруктів, корисні каші, напої без цукру, вітаміни, менше солі, прянощі тощо. Спочатку діти не могли звикнути до такої їжі, страви не доїдали, а сьогодні їм подобається. Вони все з'їдають, та й ще вдома пропагують здорове харчування. З цього навчального року так годувати дітей ми розпочали і в інших навчальних закладах громади, в тому числі і дошкільних", — сказала Ганна Войтенко.
У ліцеях громади запровадили нові норми харчування, Глибочицька громада, вересень 2024 року. Житомирська ОВА

Для того, аби перейти на таку організацію харчування, у ліцеях громади модернізували харчоблоки — зробили капітальний ремонт, замінили обладнання, меблі та осучаснили антураж, — розповіла посадовиця.

"Ми перебудували всі інженерні комунікації — водогін, водовідведення, систему опалення та вентиляції. Встановили нові плити для готування їжі, у тому числі і пароконвектомати для більш якісного оброблення гарячих страв, сучасні холодильники, овочерізки, оновили підсобні приміщення для безпечного зберігання продуктів. Також встановили посудомийні машини. А відтак тепер можемо не тільки смачно, збалансовано та безпечно готувати їжу, а й повністю дотримуватися умов чистоти та гігієни, що дуже важливо для здоров'я наших учнів. А також — полегшили працю кухарів та їхніх помічників. Скажімо, вони раніше тісто руками замішували, а тепер натомість це робить машина. Тож, і булочки випікають швидше, та й ще з дотриманням правильних технологій", — сказала Ганна Войтенко.
З-поміж оновленого обладнання — посудомийна машина, Глибочицька громада, вересень 2024 року. Житомирська ОВА

Оновлене обладнання у харчоблоці одного із ліцеїв, Глибочицька громада, вересень 2024 року. Житомирська ОВА

Оновлене обладнання у харчоблоці одного із ліцеїв, Глибочицька громада, вересень 2024 року. Житомирська ОВА

Плити та пароконвекційні печі для приготування їжі у харчоблоці, Глибочицька громада, вересень 2024 року. Житомирська ОВА

З її слів, модернізація харчоблоків відбулася завдяки участі у програмі МОН України "Школа для кращих результатів". На покращення роботи їдалень від держави громада отримала 1 мільйон 600 тисяч гривень, ще 400 тисяч гривень — додали із місцевого бюджету. Згодом на етапі завершення надійшло ще 900 тисяч гривень, які використали на придбання кухонного та іншого обладнання. Меблі закупили за гроші обласного бюджету. Продукти для приготування страв та саме харчування учнів у ліцеях громади відбувається за гроші місцевого бюджету.

"У нас всі учні у шкільних їдальнях і ліцеїв, і гімназій громади другий навчальний рік постіль їдять безоплатно. До повномасштабного вторгнення така пільга поширювалася тільки на дітей початкових класів та представників пільгових категорій. Рішення поширити безоплатне харчування на всіх дітей ухвалили депутати на сесії сільради, аби підтримати всі родини наших односельців, які мають дітей, під час воєнного стану. У цьому році на це у бюджеті громади передбачили більше 5 мільйонів гривень", — розповіла посадовиця.

Вартість шкільного обіду в день, в залежності від віку учнів, організації навчального процесу та кількості разів харчування становить від 37-39 до гривень до 75 гривень.

Оновлене меню для харчування дітей у ліцеях, Глибочицька громада, вересень 2024 року. Житомирська ОВА

За словами Ганни Войтенко, наразі для покращення якості харчування у шкільних їдальнях у громаді хочуть вдатися до послуг аутсорсингу.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube