Пожежі в екосистемах і погіршення якості повітря: чим шкідливий дим — пояснили житомирські лікарі

На 41 відсоток зросла кількість пожеж на території Житомирщини від початку 2024 року. Майже половина з них – в екосистемах, які виникли внаслідок загоряння сухої рослинності. За тиждень з 12 вересня через горіння сухої трави у Житомирі погіршилася якість повітря. Про причини і наслідки пожеж в екосистемах і чим шкідливий дим від спалювання сухої трави — у черговому підсумковому випуску "Тиждень Житомир".

Дим, який виділяється під час спалювання сухої трави є більш шкідливим для здоров’я людини, ніж паління цигарок. Про це в коментарі Суспільному розповів завідувач кардіологічного центру міської лікарні №2 Житомира Олесь Кутній. Дим від спалювання сухої рослинності може спричинити алергічні реакції, загострення хронічних хвороб серця та підвищення артеріального тиску. Серед довгострокових наслідків впливу на здоров’я – поява онкологічних захворювань, сказав лікар.

"Якщо ми відчуваємо запах диму, то це вже чимала, будемо сказати, не катастрофічна доза, але це вже вплив. На траві, на листях, які горять, осідає пил, тяжкі метали, різний бруд. Враховуючи, що в нас таке забруднення навколишнього середовища, звичайно, там є і пластик. При згорянні пластика виділяється маса канцерогенів — речовин, які викликають рак. І це все осідає на шкірі, проходить через дихальну систему, всмоктується через шлунково-кишковий тракт і отрує нас", — сказав Олесь Кутній.

Лікар радить в період задимленості менше дихати таким повітрям. Тобто, за можливості менше ходити по вулиці, а в приміщеннях зачиняти вікна.

Завідувач кардіологічного центру міської лікарні №2 Житомира Олесь Кутній, 12 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Надія Назарук

Станом на 11 вересня 2024 року якість повітря в Житомирі не виходила за межі норми, однак рівень чадного газу був завищений. Про це Суспільному розповіла доцент державного університету "Житомирська політехніка" Ірина Давидова.

"За останні дні прослідковується тенденція, що фактично повний день маємо високий рівень оксидокарбону в атмосферному повітрі. І по монооксиду вуглецю, або в народі ще його більше знають як чадний газ, тобто, це продукт горіння органіки, саме згоряння трави, листя ми бачимо перевищення", — прокоментувала Ірина Давидова.

Доцент державного університету "Житомирська політехніка" Ірина Давидова, 12 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Надія Назарук

Більше про пожежі на Житомирщині із загальною статистикою з початку 2024 року, про забруднення повітря і пошкодження верхнього ґрунтового шару та шкоди тваринам і рослинам дивіться у підсумковому випуску "Тиждень Житомир".

Пожежник гасить загоряння сухої трави, Житомирщина, 2024 рік. ДСНС Житомирщини

Пожежник гасить загоряння сухої трави, Житомирщина, 2024 рік. ДСНС Житомирщини

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube