11 вересня виконком Житомирської міськради затвердив нові норми надання послуг з управління побутовими відходами на території Житомирської міської громади. Кореспонденти Суспільного дізнавалися, коли для містян збільшиться платіжка за вивіз сміття.

За словами начальника міського управління житлового господарства Андрія Гуменюка, тарифи на вивезення твердих побутових відходів востаннє переглядали у 2022 році. Після того, як 11 вересня виконком затвердив нові норми твердих побутових відходів, зростання тарифу за вивезення сміття залежатиме від підприємств, які його вивозять.

"Вони нам надають економічно обґрунтовані рахунки — управління їх перевіряє, потім їх затверджують рішенням виконкому. Тобто розрахунок тарифів лежить на перевізниках. Це означає, що завтра воно ні на кого ще не вплине. Це станеться, коли буде необхідність переглянути тарифи. І ні для кого не секрет, що йде здорожчання паливно-мастильних матеріалів, зростання мінімальної заробітної плати. Це чинники, з чого складається тариф. Тому рано чи пізно це буде", — сказав Андрій Гуменюк.

Андрій Гуменюк. Житомир, 12 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

За словами головного інженера комунального автотранспортного підприємства (КАТП) 0628 Андрія Кудака, за останні 5 років кількість сміття у громаді збільшилася, в середньому, на 10 %.

"Накопичення сміття на майданчиках відходів зростає постійно. На це можуть впливати багато факторів — у тому числі, й проживання у місті людей, які не зареєстровані за місцем проживання. КАТП 0628 обслуговує понад 35 % території Житомирської міської громади. Збільшення вартості тарифу буде спільним рішенням комунального підприємства і міськвиконкому. Щодо зміни вартості в сторону збільшення, то ми чекаємо рішення міської ради, чекаємо робочої наради. Там ми будемо обговорювати всі ці питання щодо того, як застосувати і з якого часу застосувати", — говорить Андрій Кудак.

Андрій Кудак. Житомир, 12 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Контейнери для сміття. Житомир, 12 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Суспільне звернулося за коментарем щодо збільшення вартості вивезення сміття і до компанії "Грін Бін Україна", яка теж надає послугу з вивезення сміття на території Житомирської громади. Від коментарів представники компанії відмовилися.

Начальник управління житлового господарства міськради Андрій Гуменюк сказав журналістам Суспільного, що не має інформації стосовно проведення спільної наради перевізників.

За його словами, норми надання послуг з управління побутовими відходами на території Житомирської міської територіальної громади востаннє затверджували у 2018 році. За законодавством такі норми змінюють один раз на 5 років.

"Щодо нових норм, затверджених виконкомом 11 вересня, то, якщо взяти наші домогосподарства, багатоквартирні будинки, то було раніше 2,17 кубометра на одну людину, а зараз стало 2,35 метри кубометра на одну людину. У приватному секторі сміття більше і було раніше по нормі у нас 2,36 кубометра, а зараз за новими розрахунками 2,6 кубометра. Це на рік на одну людину", — поінформував Андрій Гуменюк.

Житомир, 12 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Житомирянка Лідія Богар розповіла журналістам, що об’єми сміття у її домогосподарстві не збільшилися, а зростання тарифу не є для неї неочікуваним.

"Як буде, так буде. Я все розумію, тим більше, зараз воєнний стан. І хлопчикам нашим допомогти треба. Ми з пенсії кожного місяця допомагаємо. Оце найголовніше", — говорить Лідія.

Лідія Богар. Житомир, 12 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Житомир, 12 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Володимир Музиченко, який мешкає у багатоквартирному будинку, розповів, що його родина за останні роки викидає стільки ж сміття, скільки й раніше. Втім, попри невелику пенсію, готовий платити за вивезення побутових відходів більше.

"Ми, як користувалися одноразовими упаковками, так його і викидаємо. Інше питання щодо видів сміття: мали б бути контейнери і його треба було б відправляти на переробку. А зараз все в одну купу. Такого ніде немає, а ми все ж таки у Європу йдемо, а в Європі зовсім по-іншому. У мене маленька пенсія, але я готовий набагато більше платити. Тому що сміття це один із показників нашої культури. Ми маємо його переробляти і дбати про місто. Ніхто за нас самих про це не подбає. Хтось каже, що це мають робити комунальні служби, але то дурниці. Місто буде чистим тоді, коли ми самі будемо за нього дбати", — говорить Володимир.

Володимир Музиченко. Житомир, 12 вересня 2024 року. Суспільне Житомир/Тетяна Іскоростенська

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube