Станція громадського моніторингу стану атмосферного повітря EcoCity, встановлена в рамках реалізації програми "Чисте повітря для України" на "Житомирській політехніці", зранку 12 вересня зафіксувала несприятливий рівень якості повітря.
Станом на 10:13 12 вересня якість повітря у Житомирі — несприятлива.
"Це ІІІ категорія якості повітря, яка є несприятливою для чутливих до забруднення повітря груп населення", — повідомляє станція мониторингу.
При такому стані повітря рекомендують:
- уникати активної фізичної активності та довготривалих прогулянок просто неба;
- без потреби не провітрювати приміщення;
- відстежувати зміни самопочуття, а у разі потреби звернутися до сімейного лікаря;
- пити воду.
У коментарі Суспільному доцентка кафедри екології та природоохоронних технологій Державного університету "Житомирська політехніка" Ірина Давидова розповіла, що останні дні спостерігається погіршення якості повітря в Житомирі, відчувається задимленість.
"Станція громадського моніторингу EcoCity, яка розташована на території Житомирської політехніки, у ці дні фіксує підвищений вміст оксиду вуглецю. Оксид вуглецю або чадний газ утворюється при згоранні органічних речовин та є небезпечним для людини. У кровоносній системі чадний газ з'єднується з гемоглобіном, кров втрачає здатність переносити кисень до тканин, а організм швидко починає відчувати його нестачу. На даний час не зафіксовано перевищень нормативів у повітрі міста за цією речовиною, однак якість повітря визначається як несприятлива. Уразливі та чутливі до забруднення категорії населення можуть мати наслідки для стану здоров’я при довготривалому впливі. Люди, хворі на астму, хронічне обструктивне захворювання легень та респіраторні захворювання можуть відчувати посилення звичних симптомів та рефлекторних реакцій", — сказала Ірина Давидова.
Читати ще
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: