11 вересня на позачерговому засіданні виконавчого комітату Житомирської міської ради внесли уточнення в режим роботи "Пунктів незламності", зокрема, коли вони мають відкриватися. Також уточнили, в разі яких подій відкривають ці місця безпеки.
Про це під час виконкому розповів начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Микола Дідківський.
З його слів, необхідність розгляду питання "Про упорядкування роботи "Пунктів незламності" пов'язана із подіями 26 серпня, в тому числі із рішенням місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС — ред.), на якій розглядали питання про початок роботи "Пунктів незламності".
"Все залишається в силі. Єдине, що уточнюються нормативні показники і часи початку і припинення роботи "Пунктів незламності", — сказав Микола Дідківський.
Відповідно до проєкту рішення виконкому, робота "Пунктів незламності" розпочинається за розпорядженням міського голови або рішенням місцевої комісії ТЕБ та НС у разі припинення чи порушення:
- роботи систем централізованого водопостачання, водовідведення, електро-, газо- і теплопостачання (в осінньо-зимовий період);
- усіх видів електронних комунікаційних послуг, в тому числі з урахуванням наслідків можливої російської агресії.
Робота пунктів незламності розпочинається:
- через 1 годину в робочий час та через 2 години в неробочий час після оголошення сигналу "Відбій повітряної тривоги";
- у разі відсутності електропостачання понад 8 годин;
- якщо порушується робота систем життєзабезпечення населення міської громади після 20:00, то робота "Пунктів незламності" розпочинається о 07:00 годині наступного дня.
"Ми маємо розуміти, що якщо є планові відключення електроенергії на 2-3 години, то кожен має організувати свій день і своє життя, враховуючи відключення, коли вони є плановими. Якщо вони аварійні і немає світла тривалий час, то зрозуміло це робота "Пунктів незламності", — прокоментувала рішення виконкому перша заступниця Житомирського міського голови Світлана Ольшанська.
Відповідно до Додатку 1 до рішення виконавчого комітету, в Житомирі є 18 "Пунктів незламності", один з яких — мобільний і може бути розгорнутий за рішенням комісії ТЕБ та НС. 10 зі стаціонарних "Пунктів незламності" розташовані на базі закладів освіти Житомира.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube