Протягом доби 9 вересня двоє житомирян хотіли отримати міжнародну допомогу, а натомість втратили кошти, бо стали жертвами шахрайства.
Про це Суспільному розповіла речниця Житомирського районного управління поліції Марина Вітвіцька.
За її словами, обидва чоловіки отримали повідомлення про гарантовані виплати українцям у період воєнного стану в будинкових інтернет-спільнотах в одному з месенджерів. Для отримання коштів необхідно було перейти за посиланням, вказаним в оголошенні, та зареєструватися на сайті, надавши всі реквізити банківських карток.
"Довіряючи інформації, начебто наданій сусідами, потерпілі без вагань виконали всі інструкції на інтернет-ресурсі. Однак одразу ж після цього з їх банківських рахунків зняли кошти. Ошуканці збагатилися на близько 23 000 гривень", — розповіла Марина Вітвіцька.
Нині слідчі поліції розпочали кримінальні провадження за статтею 190 "Шахрайство"Кримінального кодексу України, у межах яких встановлюють причетних до правопорушень людей.
Правоохоронці закликають громадян бути уважними під час надання інформації онлайн.
Потрібно звернути увагу:
- назва чату у месенджері або сайту, що схожа на офіційну, ще не свідчить про його справжність. Якщо ви перейшли на сторінку з оголошення у соціальній мережі чи за іншим стороннім посиланням, то висока ймовірність, що спілкуєтеся з шахраями;
- під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов'язаних із зазначенням особистої інформації, варто звертати увагу, чи перебуваєте на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма "замок").
Інформацію про надання гуманітарної допомоги, зокрема й грошової, пенсійних та соціальних виплат можна дізнаватися на офіційному вебсайті Міністерства соціальної політики України.
"У разі сумнівів або підозр краще порадитися з рідними або зателефонувати до поліції", — порадила Марина Вітвіцька.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube