Зранку 9 вересня у кількох районах Житомира було чутно запах горілого та помітно задимленість.
Станція громадського моніторингу стану атмосферного повітря Eco City, встановлена в рамках реалізації програми "Чисте повітря для України" на "Житомирській політехніці", зафіксувала забруднення повітря у місті.
Зокрема, якість повітря змінена найбільше у районі Мальованки.
У коментарі Суспільному пресофіцерка Головного управління ДСНС в Житомирській області Ірина Романюк, розповіла, що причиною забруднення повітря є спалювання сухої трави, внаслідок чого і чутно дим в обласному центрі.
За її інформацією, упродовж доби на Житомирщині сталися понад пів сотні пожеж, зокрема, загорянь сухостою.
"Горіло в усіх районах області, але найбільше — у Житомирському. Там минулої доби сталося 32 загоряння трави. Загалом від початку року в області вже ліквідовано 2320 пожеж, 1260 з яких це в екосистемах. А найстрашніше те, що маємо трьох загиблих та двох травмованих від самостійного гасіння таких загорянь", — зазначила Ірина Романюк.
З її слів, вся кількість загорянь у більшості випадків — це результат людської безвідповідальності, адже траву підпалюють навмисно або вона загоряється від кинутого недопалка чи не загашених багать.
"Такі пожежі ліквідувати дуже непросто — погодні умови, ядучий дим, відсутність вододжерела для гасіння, непролазні хащі тощо, це все ускладнює роботу наших підрозділів. Закликаємо жителів області дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах, тим самим ви припините завдавати шкоду довкіллю та самим собі", — додала Ірина Романюк.
Раніше Суспільне повідомляло, що 4 вересня на Житомирщині у Звягельському районі через загоряння сухої трави згоріли 11 дачних будинків.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: