Упродовж 2024 року на Житомирщині зафіксували 32 випадки сказу тварин. Останній стався 19 серпня 2024 року. На майдані Соборному місцеві жителі побачили лисицю, у якої згодом виявили сказ. Інша лисиця зараз блукає неподалік залізничного переїзду на Крошні у Житомирі.
Про це Суспільному розповів лікар обласної лікарні ветеринарної медицини Володимир Хмельницький.
За його словами, є дві форми сказу:
- тиха, коли тварина спокійна, ласкава до людей;
- буйна, коли у тварини слинотеча, порушення координації руху.
"Щоб цьому запобігти, всі власники свійських тварин повинні зробити щеплення. А ми будемо проводити пероральну вакцинацію диких тварин. За 2024 рік зафіксовано 32 випадки сказу в Житомирській області, з них в Житомирі — 2 випадки", — розповів Володимир Хмельницький.
З0 серпня місцеві жителі зняли на відео лисицю, яка бігає неподалік залізничного переїзду на Крошні. Станом на 2 вересня тварину не відловили.
Доцент кафедри екології та географії Житомирського державного університету імені Івана Франка Іван Хом'як розповів, що контакт людей та домашніх звірів з лисицями є небезпечним.
"Лисиці є одними з трьох основних переносників сказу, ще вовк і борсук. Так сталося, що саме лисиця в нас є переносником сказу №1. Треба з цим боротися, але боротися дуже важко", — сказав Іван Хом'як.
Заступник начальника обласної лікарні ветеринарної медицини Володимир Стрельченко розповів, що вакцинація хижих тварин проводиться двічі на рік: восени і навесні.
"Що стосується диких тварин, то протягом 6 років проводиться пероральна вакцинація дикої фауни: вовк, лисиця і єнотовидна собака. Вакцина представляє собою приманку, всередині якої є капсула. Тварина хапає її, розкушує і вакцина потрапляє на мигдалини та відразу засвоюється. Так проводиться вакцинація", — пояснив Володимир Стрельченко.
За його словами, також вакцинують від сказу і свійських тварин.
Для цього господарям потрібно звернутися в лікарню ветеринарної медицини за місцем проживання.
Раніше Суспільне повідомляло, що 19 серпня 2024 року на майдані Соборному в Житомирі ходила травмована лисиця. Волонтери тварину зловили і привезли в лікарню ветеринарної медицини. Через 4 доби лисиця померла. У неї діагностували сказ. Ветлікар розповів, що упродовж 2024 року на Житомирщині виявили 32 випадки сказу тварин. Це на чотири менше, ніж у 2023.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: