Забагато кесаревих розтинів та неправильне лікування інсульту — НСЗУ перевірила лікарні Житомирщини

У трьох лікарнях — зависокий показник кесаревих розтинів при пологах, у двох — невідповідна терапія при лікуванні інсультів. Такі результати моніторингу надання медичних послуг пацієнтам на Житомирщині.

Про перевірки лікарень області Національною службою здоров'я України, зокрема, щодо того, як вони працюють за програмою медичних гарантій і чи відповідають послуги, надані пацієнтам, пакетам, укладеним в угодах між лікарнями та НЗСУ, розповіла під час брифінгу у Житомирі 20 серпня голова НСЗУ Наталія Гусак .

За її словами, лікарні Житомирщини законтрактували із Національною службою здоров'я України 174 пакети надання медичної допомоги на загальну суму 4 мільярди 800 мільйонів гривень.

Про результати моніторингу надання медичних послуг у лікарнях області говорили під час брифінгу, Житомир, 20 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

У Житомирській міській лікарні №1, а також у Чуднівській та Андрушівській лікарнях зафіксували порушення умов договорів на приймання пологів.

"Житомирська лікарня №1 надала послуг із приймання 924 пологів. У половини із цих жінок прийняли пологи через кесарів розтин. Це надвисокий показник. Відповідно лікарня отримала повідомлення про порушення умов договору. Якщо говорити, до прикладу, про Чуднівську чи Андрушівську лікарні, то тут ще інші ситуації. Держава в них не закуповує послуги з пологів, засновник приймає рішення щодо того, чи продовжувати надавати такі послуги. Наприклад, Чуднівська лікарня за 6 місяців 2024 року прийняла 43 пологи. Про яку безпеку пацієнта можна говорити в цьому випадку? При цьому 33 відсотки із 43 випадків за 6 місяців — це кесареві розтини", — сказала Наталія Гусак.
Наталія Гусак, голова НСЗУ, Житомир, 20 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Під час моніторингу також досліджували, як у лікарнях області лікують інсульти та інфаркти, зокрема, чи застосовують тромболітичну терапію, спрямовану на розчинення тромбів при цих хворобах,

"У Бердичівській міській лікарні, Житомирській міській лікарні №1, Звягельській лікарні №2 та Овруцькій лікарні не тільки виконують стандарти стосовно тромболітичної терапії, а й ще покращують їх. Водночас є 2 лікарні — це Коростишівська центральна лікарня та Коростенська центральна районна лікарня, які, на жаль, мають законтрактовані пакети на лікування інсульту, і застосування при цьому тромболітичної терапії трішки перевищує 2 відсотки загалом від кількості пролікованих пацієнтів", — розповіла голова НСЗУ.

Такі моніторинги НСЗУ, каже Наталія Гусак, дозволяють захистити право пацієнтів на безоплатне лікування, гарантоване державою відповідно до Програми медичних гарантій.

Про результати моніторингу надання медичних послуг у лікарнях області говорили під час брифінгу, Житомир, 20 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

У коментарі Суспільному директор КНП "Чуднівська лікарня" Ігор Лукашенко щодо виявлених порушень сказав, що в їхній лікарні не відмовляють у наданні медичних послуг жодному пацієнтові, у тому числі і породіллям.

"До нас звертаються пацієнтки із Чуднова, Любара, Романова. Їх кількість значна. Жодна пацієнтка до нас не потрапила за викликом екстреної медичної допомоги. Всі ці пацієнтки самі захотіли народжувати саме у нашому медичному закладі. А відтак ми надавали їм цю медичну допомогу", — розповів Ігор Лукашенко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube