У серпні замовлення близько 14 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини для щеплень проти COVID-19 зробили Київ та 20 областей, серед них і Житомирська.
Про це 14 серпня повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя України.
"У серпні замовлення на 13 740 доз омікрон-специфічної вакцини проти COVID-19 (вакцина Comirnaty від Pfizer) зробили місто Київ та 20 областей А саме: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська та Чернівецька області. Усі області, крім Одеської, отримають вакцину до 16 серпня", — йдеться в повідомленні.
Кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до виконувача обов’язків генерального директора державної установи "Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ" Івана Киричука, аби з'ясувати, чи надійшла додаткова вакцина.
За його словами, наразі у Житомирській області фіксують зростання випадків захворювання на коронавірус, але ситуація під контролем.
"Із січня по червень 2024 року ми відмічали динаміку зменшення числа випадків захворювання на коронавірус. А з липня та з половини серпня ми відмічаємо зростання — станом на 15 серпня 1178 випадків COVID-19 на Житомирщині, в той час, як у липні було 265 випадків" — сказав Іван Киричук.
Наразі на Житомирщині є 94 пункти щеплень, де можна отримати вакцинацію.
"Сьогодні зранку, 16 серпня, отримали 420 доз вакцини Comirnaty від Pfizer для дорослого населення та 100 доз для дітей від 5 до 11 років. Протягом 2023 року щеплено 3476 осіб за їх бажанням. Серед них 148 дітей, 104 – друга доза, перший бустер отримали двоє дітей", — поінформував Іван Киричук.
Наразі захворювання на COVID-19 виведене з особливо небезпечних інфекцій і фіксується, як гострі респіраторні вірусні інфекції, однак в лабораторному центрі ситуацію відстежують та запевняють, що вакцина надходить постійно.
"Вакцину проти COVID-19 ми отримували регулярно, ця робота буде продовжуватися. Питань із відмовою не повинно бути. Також Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб проводить усі діагностичні дослідження усіх пацієнтів, які звертаються до своїх сімейних лікарів, далі вони відбираються всі мазки і доставляють до нас, усі дослідження є безоплатними", — зазначив Іван Киричук.
Раніше Суспільне повідомляло, що на Житомирщині зріс рівень захворюваності на COVID-19. У липні зафіксували 145 випадків захворювання в області, тоді як минулого літа за цей період кількість була менша у п'ять разів.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: