Перейти до основного змісту

Альтернатива елеваторам: аграрії Житомирщини можуть подати заявки на отримання рукавів для зберігання зерна

Аграрії Житомирщини можуть подати заявки на отримання тимчасові рукави для зберігання зерна. Звягельська міська рада, Facebook

Аграрії, які працюють на території Житомирщини, можуть подати заявки та скористатися міжнародною фінансовою підтримкою українських фермерів в умовах війни, яка серед іншого передбачає безоплатне отримання поліетиленових рукавів для тимчасового зберігання зерна.

Про це Українському радіо Житомир розповіла заступниця начальника департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської ОВА Ніна Добринська.

За її словами, фінансова допомога українським агровиробникам наразі надається міжнародними партнерами за програмами USAIDE з аграрного сільського розвитку (Агро) і продовольчої сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

"У рамках саме цієї міжнародної допомоги і співпраці реалізується низка проєктів, які підтримують наших аграріїв та громади України під час війни. Це і забезпечення посівним матеріалом, добривами, засобами захисту рослин тощо. А віднедавна стартував ще один проєкт — "Зберігання зерна-2024", яким в Україні займається благодійний фонд "Жнива перемоги", — сказала посадовиця.
Заступниця начальника департаменту агропромислового розвитку Житомирської ОВА Ніна Добринська, 22 липня 2024 року. Суспільне Житомир/Оксана Кропивницька

Такі альтернативи елеваторам можуть отримати сільгоспвиробники — представники малого та середнього бізнесу, і передусім, ті, які працюють на деокупованих територіях. Однак, як тільки фермери цих регіонів будуть повністю забезпечені цими засобами, — програму "Зберігання зерна-2024" поширять і на інші території, зокрема, і на Житомирщину.

За словами Ніни Добринської, у 2022 році такою програмою скористалися 85 суб'єктів господарювання із Житомирської області, які загалом отримали 2255 рукавів для тимчасового зберігання урожаю.

"Такі поліетиленові мішки, які вміщають до 200 тонн зерна, повністю себе виправдали. І це не є одноразовий матеріал. Вони закриваються — для цього є відповідний механізм. Зерно в них може зберігатися протягом 2 років просто неба. Сподіваємося, що наші фермери мають їх ще в запасах. Але якщо буде потрібно, то, думаю, що скористатися такою опцією, як отримання від міжнародних партнерів спеціальних рукавів для тимчасового зберігання зерна можна буде і цього року", — розповіла заступниця начальника департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОВА Ніна Добринська.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції