Пам'ять про загиблих військових: у Житомирі встановили систему оповіщення загальнонаціональної хвилини мовчання

На майдані Соборному у Житомирі 13 серпня встановили систему голосового оповіщення загальнонаціональної хвилини мовчання пам’яті загиблих військовослужбовців.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор міського інформаційного центру Житомирської міської ради Олександр Климчук.

За його словами, щодня о 9-й годині три гучномовці будуть нагадувати про те, що треба зупинитися і віддати шану полеглим захисникам.

Встановлена система голосового оповіщення хвилини мовчання у Житомирі, 13 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Олександр Климчук директор міського інформаційного центру Житомирської міської ради розповів, що система голосового оповіщення на Соборному майдані у Житомирі буде автоматично вмикатиметься щодня о 9 ранку.

"Нам виділили кошти на придбання обладнання. Виділено було 41,5 тисячі гривень. За попередніми розрахунками в нас десь 5 тисяч економії. В нас пішло тільки на матеріали, закупівлю обладнання безпосередньо для виконання цих робіт. В цю систему входить 3 гучномовці 60 Ватт. 200 Ватт підсилювач, таймер, блок живлення, шафа та інші комунікаційні витрати. Він буде працювати автоматично, у визначений час — о 9 годині він буде самостійно включати таймер, його включає підсилювач, який транслює відповідну інформацію", — сказав Олександр Климчук.

Олександр Климчук, директор міського інформаційного центру Житомирської міської ради, Житомир, 13 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Учасник АТО, батько загиблого військовослужбовця Назарія Рустамова Валентин Голуб щодня бере участь у загальнонаціональній хвилині мовчання пам’яті загиблих військовослужбовців. За його словами, такі звукові нагадування — шана полеглих захисників України і підтримка військовослужбовців, які зараз захищають країну.

Учасники акції вшанування полеглих захисників, Житомир, 13 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

"Сім’ї не хочуть, щоб з ними хтось розділяв біль. Це пам'ять, це нова історія, а ми сьогодні пишемо нову історію, не ту, що була. Тому що ті братські стосунки, які вважали, що вони є з 2014 року, померли. А з 2022 року вони повинні взагалі зникнути", — поділився Валентин Голуб.

Валентин Голуб, учасник акції, Житомир, 13 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Учасниця акції Мар'яна Мороз розповіла, що вони фіксують, як у місті вшановують пам'ять про полеглих.

"Сьогодні ми тут. Раз на тиждень припадає, що ми на майдані Соборному, аби нагадати людям. Ми знімаємо, ми все передаємо в мерію, вони бачать хто та як ставиться", — сказала Мар'яна.

Мар'яна Мороз, учасниця акції, Житомир, 13 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Зі слів учасниці акції Наталії Чередніченко, доки війна не торкнеться кожного дому, то люди не зрозуміють, як це.

"Поки війна не зайде в кожен дім, мені здається, ніхто не зрозуміє, хоча вона в нашій країні, але кожна людина чомусь думає, що поки мене це не стосується. Війна десь там, не тут, у когось, але не з нами" — додала Наталія.

Мар'яна Мороз, учасниця акції, Житомир, 13 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Хвилина мовчання у Житомирі, 13 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube