У пробах води зі струмка, що впадає у Тетерів неподалік села Слобода-Селець Станишівської громади Житомирського району, фахівці Держекоінспекції Поліського округу виявили перевищення концентрації азоту та фосфату, що характерно для фекальних стоків.
Про це йдеться у повідомленні екоінспекції у Telegram.
Зокрема, сказано, що лабораторні дослідження показали: вода забруднена як у струмку, так і в річці Тетерів.
"За результатами визначень нормативи відсутні, але було зафіксовано високі концентрації: по азоту амонійному — 92 міліграмів на літр води; по фосфатах — 45 міліграмів на літр води; по хімічному споживанню кисню — 841 міліграм на літр води; по біохімічному споживанню кисню — 210 міліграмів на літр води, по завислих речовинах — 56 міліграмів на літр води, що характерно для фекальних стоків", — йдеться в інформації.
Матеріали за цим фактом Держекоінспекція направила до Головного управління Національної поліції в Житомирській області — для вжиття заходів реагування та встановлення винних, а також лист до Станишівської громади — для визначення балансової належності труби, з якої відбувся несанкціонований скид нечистот та відповідно ліквідації незаконних під’єднань до неї.
У коментарі Суспільному, зокрема, керівник відділу земельних відносин та екології Станишівської громади Сергій Паламарчук розповів, що інформацію про витік невідомої речовини у струмок, а відтак і в річку Тетерів на території громади він дізнався із повідомлення Держекоінспекції.
"Ми ще не отримували офіційного листа від Держекоінспекції про ймовірний несанкціонований витік нечистот із труби, яка може бути розташована у лісовому масиві на території нашої громади. Але нам відомий цей факт. А відтак на завтра, 8 серпня, ми запланували виїзд на місце події. Про результати обстежень, встановлення її власника та подальше реагування інформуватимемо", — сказав Сергій Паламарчук.
1 серпня Суспільне розповідало, що на околиці села Слобода-Селець поблизу Житомира місцеві жителі виявили, що у річку Тетерів потрапили нечистоти із характерним запахом та повідомили про це у соцмережах. Фахівці Держекоінспекції Поліського округу виїжджали на місце події та взяли проби води на дослідження.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: