Історія Героя з Житомирщини: стрілець Олексій Циханюк не допустив просування російських військ

Воїну з Житомирщини 139-го окремого батальйону 115-ї бригади територіальної оборони Олексію Циханюку посмертно присвоїли звання Героя України. Він загинув у травні 2023 року, захищаючи Україну від російських військ.

Олексій Циханюк загинув 29 травня 2023 року поблизу населеного пункту Новоселівське Луганської області. З перших днів повномасштабної війни він служив стрільцем 139-го окремого батальйону 115-ї бригади Сил територіальної оборони. Мама Олексія Ірина Педесюк розповіла, що син після проходження військової строкової служби жив та працював у Києві. Повістку з ТЦК Олексій отримав 23 лютого 2022 року.

"У нього навіть не було такого на думці, що він піде чи не піде. Він просто покинув усе і сказав: "Я їду на роботу". Просили, може, не підеш ще кілька днів. А він: "Дайте мені мої документи і все". Ми відвезли його до військкомату, він вийшов з машини, сказав: "До побачення". Навіть не розвернувся, навіть не подивився і прямо пішов", — розповіла Ірина Педесюк.

Ірина Педесюк, село Терехове, Бердичівський район, Житомирщина, 5 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Зі слів Ірини, Олексій у дитинстві був непосидючим та любив швидкість.

"Змалку він був шустрий, швидкий і його цікавив тільки рух. З дитинства любив велосипед. Він скоріше навчився їздити на велосипеді, ніж ходити. Сів і по всіх горбах. Травмпункт був наш. Лікар нас добре знав. У школі його не цікавило навчання. Він був більш такий — швидше зробити щось удома і піти. Зробить і пішов з хлопцями на футбол. У п'ятому класі він їздив на тракторі і виконував усі роботи по городі вдома. Він був хорошим хлопцем, слухняним. Але якщо він не хотів щось робити, то його вже і не заставиш", — пригадала мама Олексія.

Портрет Героя України Олексія Циханюка, село Терехове, Бердичівський район, Житомирщина, 5 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Батько Олексія Володимир розповів, що Олексій, як старший син завжди опікувався молодшими братом та сестрою.

"Брат і сестра виросла між ними так само, як хлопець. Вони завжди були разом. І веселий завжди був. Щоб плакати — у нього такого близько не було. Він слабших ніколи не ображав. Як він сміявся по хаті, то на вулиці було чути. Такий веселий хлопець був, дуже веселий", — розказав Володимир Педесюк.

Батьки Олексія Циханюка , село Терехове, Бердичівський район, Житомирщина, 5 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

"Ще до війни у нього був товариш — Сергій Король, який також загинув трохи раніше. Вони разом росли. Ті, з ким він мав тісний контакт у дитинстві, вже їх немає. З татом багато розмовляв. Йому він більше розповідав. Мені він мало що казав. Я мало що й знала. Коли син загинув, я не вірила. І довго не вірила. Навіть коли сказали, я сказала, що це неправда", — сказала Ірина Педесюк.

Портрет Героя України Олексія Циханюка, село Терехове, Бердичівський район, Житомирщина, 5 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

За словами брата Олексія Івана, йому досі не віриться, що Олексій загинув.

"Не віриться через те, що я не бачив його мертвого. Отак. Надія ще є, що він живий. Щось таке", — говорить Іван Педесюк.

Іван Педесюк, село Терехове, Бердичівський район, Житомирщина, 5 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

"Під час останнього бою Олексій використав весь боєкомплект та продовжував відбивати атаки російських військ гранатами. У цьому бою Олексій загинув, але не допустив просування армії РФ", — написала пресслужба Сил територіальної оборони на своєму сайті.

15 липня 2024 року стрільцю 139-го окремого батальйону 115-ї бригади територіальної оборони Олексію Циханюку, посмертно присвоєно звання Героя України. Йому було 23 роки.

Воїну Олексію Циханюку посмертно присвоїли звання Героя України, село Терехове, Бердичівський район, Житомирщина, 5 серпня 2024 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube