В одній із річок на Житомирщині знову зафіксували загибель риби: що відомо

Загибель риби у річці Случ, Житомирщина, 29 липня 2024 року. Держекоінспекція Поліського округу

У річці Случ на Житомирщині екологи зафіксували факт загибелі риби та проводять дослідження води.

Про це у коментарі Суспільному розповів старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу Сергій Федорчук.

За його словами, загибель риби виявили 29 липня у водоймі поблизу сіл Провалівка та Гринівці на території Любарської громади, звернення надійшло від місцевих жителів.

"Екоінспектори спільно з представниками Житомирського рибоохоронного патруля виїхали на місце події та обстежили берегову лінію та водний плес річки Случ та виявили значну кількість риби, яка сплила на поверхню річки та захоплює повітря, а також поодинокі загиблі екземпляри біоресурсів вздовж берегової лінії. При візуальному обстеженні — вода прозора без характерного запаху", — зазначив Сергій Федорчук
Мор риби у річці Случ, Житомирщина, 29 липня 2024 року. Держекоінспекція Поліського округу

Також він додав, що фахівці відібрали проби води для проведення досліджень, за результатами яких стане відома причина загибелі біоресурсів. Наразі розглядають дві версії — природний фактор чи забруднення водойми.

У разі виявлення перевищення показників норми екологи вживатимуть заходи реагування згідно з вимогами чинного законодавства.

Журналісти Суспільного звернулися також за коментарем до керівника відділу водних біоресурсів "Житомирський рибпатруль" Івана Бондарчука, який уточнив, що наразі про мор риби не йдеться.

"Працівники рибоохоронного патруля прибули на місце події, обрахували кількість загиблої риби. Зафіксували близько двох десятків рибин, серед них лящ та плітка. Попередньо, причиною такої ситуації могла бути надмірна спека протягом кількох днів та низький рівень кисню в водоймі. Наразі екологи проводять дослідження води", — зазначив Іван Бондарчук.

Раніше Суспільне повідомляло, що 18 липня в річці Синявка поблизу села Немирівка Коростенського району екологи зафіксували масовий мор риби. В річці виявили понад 2500 загиблих рибин. За попередніми результатами досліджень у воді виявили вдвічі менший за норму показник вмісту розчиненого кисню. Поліція встановлювала причини. Згодом екологи підрахували суму збитків внаслідок загибелі риби у річці Синявка села Немирівка Коростенського району, яка склала понад 600 тисяч гривень.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube