Перейти до основного змісту

В місті Коростишів на Житомирщині склалася ситуація, коли водопостачання здійснюватиметься лише при наявності електроенергії. На міському комунальному підприємстві "Водоканал" у зв'язку з частими вимкненнями енергопостачання закінчилося пальне для генераторів. Ситуацію з'ясовували кореспонденти Суспільного.

Про відсутність дизельного пального для генераторів, які забезпечують роботу обладнання під час відключення електроенергії 18 липня на своїй Facebook-сторінці написало коростишівське міське комунальне підприємство "Водоканал".

Директор коростишівського міського комунального підприємства "Водоканал" Віктор Снітко розповів кореспондентам Суспільного, що за останній тиждень на підприємстві склалася критична ситуація у зв'язку з частими вимкненнями енергопостачання.

"Генератори працювали, по два-три рази включалися на добу. Це спричинило нестачу дизельного палива. Залишилося на даний час 60 літрів. Це на дві години роботи генераторів, а потім треба поповнювати дизельне пальне, щоб вони могли далі працювати. Якщо не буде надаватися пальне на генератори, у разі відключення електроенергії, подача води по місту відключиться сама. Місто буде без води, поки не включать центральну електроенергію по РЕМу", — сказав Віктор Снітко.

На коростишівському "Водоканалі" не вистачає палива для генераторів. 19 липня 2024 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Директор Коростишівського "Водоканалу" розповів, що підприємство не має грошей, щоб придбати пальне і відновити ресурс. З його слів, питання закупівлі палива повинні вирішувати на сесії міської ради.

"Я писав листа, приходив у міську раду. Мені відповіли, що коштів немає, немає сесії і не можуть вирішити питання. Тому ми вимушені дати таку об’яву на Фейсбуці, що у нас залишилося стільки-то літрів палива. Щоб громада знала, що нас очікує в подальшому, як не буде вирішено питання з пальним", — прокоментував Віктор Снітко.

Директор Коростишівського КП "Водоканал" Віктор Снітко, 19 липня 2024 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Сергій Кравчук, виконуючий обов'язки начальника відділу економічного розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Коростишівської міської ради розповів Суспільному, що однією з причин нестачі грошей на підприємстві є заборгованість споживачів за послуги водопостачання та водовідведення. Сума складає 5 мільйонів гривень.

"Тариф на послуги водопостачання та водовідведення не змінювався ще з 2021 року. Тобто станом на сьогодні той тариф, що ми маємо для населення, не відповідає тому тарифу, який мав би бути на сьогоднішні день, на липень 2024 року. Витрати на паливо, на всі роботи, заробітна плата — все зросло", — сказав Сергій Кравчук.

Посадовець говорить, що відділ економічного розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою розробив програму відшкодування різниці у тарифах. І вона була винесена проєктом рішення на сесію.

"Але так як майже півтора року сесії не збираються — воно залишилося десь у повітрі. Тобто проєкт рішення є на відшкодування, що б дало змогу допомогти комунальному підприємству", — сказав Сергій Кравчук.

Виконуючий обов'язки начальника відділу економічного розвитку ЖКГ та благоустрою Коростишівської міської ради Сергій Кравчук, Коростишів, 19 липня 2024 року. Суспільне Житомир/Анжеліка Нестерчук

Секретар Коростишівської міської ради Євген Защипас сказав, що в міськраді планують найближчим часом провести сесію.

"Скажу так, що на цьому тижні відбувалися постійні депутатські комісії, на наступному тижні вони будуть проходити. Я думаю, що вже після того ми будемо проводити сесію. Маю надію, що вона на цей раз збереться. Буде проголосовано бюджет і будуть виділені кошти на дизпаливо", — прокоментував секретар міськради.

Секретар Коростишівськоі міської ради Євген Защипас. Суспільне Житомир

Кореспонденти Суспільного опитали місцевих жителів, як вони ставляться до перебоїв з водопостачанням під час знеструмлень через відсутність пального для генераторів.

Місцева жителька Алла сказала, що вважає, що це все через халатність.

"Чим-чим, але цим вони повинні були запастись. Вони знали ситуацію, що світла можливо не буде. І потрібно підключати мережу чимось. Чому не підготувалися?", — поставила риторичне питання Алла.

Жителька Коростишева Алла, 19 липня 2024 року. Суспільне Житомир

"Ми мусимо терпіти‘ — сказала жителька Коростишева Надія. —А як там нашим солдатам? Треба трохи терпіти і все".

Надія, Коростишів, 19 липня 2024 року. Суспільне Житомир

Місцевий житель Анатолій сказав, що робить запаси води вдома, якщо іншого варіанту немає.

Анатолій, Коростишів, 19 липня 2024 року. Суспільне Житомир

"Війна йде. Ми всі розуміємо, що це крайні міри, які приймає наша держава. Нікуди ми не дінемося", — сказав свою думку житель Коростишева Василь.

Василь, Коростишів, 19 липня 2024 року. Суспільне Житомир

Раніше Суспільне писало, що жителів Коростишева з 1 грудня 2023 року планували перевести на погодинний графік подачі води. За 2023 рік місцевий водоканал втратив близько 16 мільйонів гривень через несплату містян за воду та низькі тарифи на послуги.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня
Вибір редакції