Відповідно до нового закону про мобілізацію всі військовозобов’язані повинні до 16 липня оновити свої військово-облікові дані. Нині це спричиняє великі черги біля міського ЦНАПу, ТЦК та поліклінік. Кореспонденти Суспільного у підсумковій програмі "Тиждень. Житомир" дізнавалися як оновлюють свої дані військовозобов'язані у Житомирі та що чекає на тих, хто не встигне оновити свої дані.
Військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років, призовники віком від 17 до 25 років та військовозобов'язані жінки можуть оновити свої дані у Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, через Центр надання адміністративних послуг або за допомогою застосунку "Резерв+".
Керівниця Центру надання адміністративних послуг Сюзанна Галецька кореспондентам Суспільного підтвердила, що є значне зростання кількості відвідувачів, які бажають оновити свої дані, особливо після введення нового законодавства. Черги, за її словами, виникають через повітряні тривоги, різні технічні проблеми та низьку активність військовозобов'язаних щодо онлайн-оновлень.
"Ми маємо доступ до реєстру, що дозволяє усім нашим спеціалістам працювати. Однак, враховуючи велике навантаження, яке спостерігається в інших містах і взагалі по Україні, ми приймаємо максимальну кількість клієнтів, якщо реєстр працює нормально. Як альтернативний варіант, наші відвідувачі можуть завантажити застосунок "Резерв+" для отримання цієї послуги. Ми інформуємо про це наших клієнтів, а ті, хто вибирає звертатися до нас напряму, отримують обслуговування у штатному режимі", — повідомила Галецька.
Відвідувачі ЦНАПу зазначили, що процес оновлення займає близько 15 хвилин і черга рухається досить швидко.
Біля міського ТЦК вранці 11 липня утворилася черга з близько 30 чоловіків. Один із них багатодітний батько Андрій, який прийшов оновити дані.
"Мені потрібно було бути тут на 9:00, я прийшов десь о 8:30. Мені треба оновити дані для роботи, а черга така велика. У мене троє дітей, тому до 2028 року я маю відстрочку. Я минулого року вже проходив процедуру, а це знову потрібно", — сказав Андрій.
12 липня під час брифінгу старший офіцер юридичної служби Житомирського обласного ТЦК та СП Дмитро Молот повідомив, що людей, які не встигли оновити свої військово-облікові дані до 16 липня, не притягуватимуть до адміністративної відповідальності за умови, що людина надасть документи або інші підтвердження, що доводять неможливість оновлення даних упродовж 60 днів.
За його словами, серед таких документів може бути, наприклад, лікарняний лист. Кожен випадок невідновлення людиною даних буде розглядатися індивідуально. За неоновлення військово-облікових даних можуть застосовувати штраф у розмірах від 17 тисяч до 25 тисяч 500 гривень.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: