Екскурсія містом та авторська гра: в Житомирі презентували проєкт "Жінки, котрі творили історію"

Екскурсія в рамках проєкту "Жінки, котрі творили історію". Суспільне Житомир/Таміла Бутко

25 червня в Житомирі презентували проєкт "Жінки, котрі творили історію". Авторки проєкту Анастасія Горохова і Олена Антипчук провели екскурсію містом і розповіли про історичні постаті жінок, чиї життя і діяльність пов'язані з Житомиром. Розроблена авторками гра розрахована на самостійне вивчення історії Житомира та його історичних постатей.

Про це Суспільному розповіла Анастасія Горохова.

Проєкт включає в себе гру-прогулянку із розповіддю про 9 жінок, діяльність яких пов'язана з різними сферами: наука, політика, культура, мистецтво, література, громадська діяльність.

За словами Анастасії, вона з Оленою розробили гру, до якої входить двостороння інтерактивна карта. З одного боку — невеличкі портрети та коротка інформація з біографією постатей жінок, що жили і діяли в Житомирі. А титульна сторона — це карта міста з фотографіями усіх локацій, які людині пропонують пройти під час цієї екскурсії. В грі є 9 карток з портретами історичних постатей і інформацією про цих жінок та їхню діяльність.

"Усі картки містять повну інформацію, яку ми змогли знайти про кожну з жінок. Відповідно людина може взяти цю гру-прогулянку, дістати карту і картки і самостійно прочитати про внесок в історію житомирянок та пройти всі локації, які пов'язані з цими історичними постатями і які зображені на нашій карті", — розповіла Анастасія Горохова.

Анастасія Горохова веде екскурсію біля дому Трибеля, Житомир, 25 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Таміла Бутко

Серед локацій — будинок Трибеля і обласний театр ляльок, Житомирський музичний фаховий коледж, художня школа №1 та державний університет імені Івана Франка. А серед постатей як жінки, як жили в минулому столітті, так і наші сучасниці. Зокрема, дитяча письменниця Марія Пономаренко. Нашої землячки не стало в 2022 році, але спілкування з нею та її творчість добре пам'ятають і шанують в Житомирі, сказала учасниця екскурсії житомирянка Тетяна Пелех.

"Вона в душі була щирою, веселою, відвертою дитиною. І навчала малят важливим речам: любити батьків, змалечку розуміти, як потрібно себе поводити, щоб бути освіченою достойною людиною", — сказала Тетяна Пелех.

Фрагмент із ролику до проєкту "Житомир: жінки, котрі творили історію", Житомир, 26 червня 2024 року. Скриншот із відео проєкту/та

Проєкт "Житомир: жінки, котрі творили історію" розробили в рамках гранту для обдарованої молоді від управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, розповіла Суспільному Олена Антипчук.

"Всього було до 20 заявок від учасників, 7 з яких управління підтримало. І наш проєкт, який ми з Анастасією подали як представниці громадської організації "Скриня корисних справ", також виграв конкурс", — розповіла Олена.

Анастасія Горохова та Олена Антипчук проводить екскурсію, Житомир, 25 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Таміла Бутко

За словами авторок проєкту, над ним вони працювали впродовж двох місяців: шукали інформацію, розмовляли з істориками, краєзнавцями, працювали в музеї.

"Багато інформації ми знайшли в Житомирському обласному краєзнавчому музеї, — сказала Анастасія. — Особливо це стосується фотографій та портретів. Багато портретів було в дуже жахливій якості, і нам допомагали їх відновлювати за допомогою штучного інтелекту. Це було поетапно з великим обсягом роботи".

Анастасія Горохова показує інтерактивну карту, Житомир, 25 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Таміла Бутко

Учасникам екскурсії роздають гру для самостійної прогулянки, Житомир, 25 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Таміла Бутко

Також в рамках проєкту його авторки розробили ролик про гру-прогулянку та про тих жінок, історії яких згадують у ній. Ролик демонструватимуть на екранах в маршрутних автобусах міста.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube