У Житомирі обмежили швидкість руху електросамокатів на центральних вулицях

На пішохідній вулиці Михайлівській та на пішохідних зонах Нового бульвару у Житомирі обмежили швидкість руху електросамокатів з 20 до 5 кілометрів на годину. Крім того, заблокували рух самокатів у комендантську годину.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

За його словами, 4 приватні фірми, які надають послуги оренди електросамокатів, вже встановили ці обмеження. На всі інші пропозиції міської ради компанії мають відповісти до липня цього року.

"Найголовніше, що було — це робота у комендантську годину. Ми бачили багато роликів, мали багато ситуацій, багато звернень. Поліція не може наздоганяти, бо це може бути травматично. І робота у комендантську годину була неприпустима. Тому зупинили роботу сервісу у комендантську годину. Піднімалося питання щодо проїзду вулицею Михайлівською, Новим бульваром. Попередньо, компанії пішли назустріч і знизили швидкість з 20 до 5 кілометрів на годину. І зараз ми вже виходимо на фінальну частину. Ми хочемо отримати від оператора лист-забов’язання щодо роботи їхніх самокатів. Перше — це обмеження швидкості на наших пішохідних зонах, місця-паркування, це персоніфікація і відповідальність людини, яка бере напрокат самокат, це розширена кампанія через ЗМІ щодо відповідальності за порушення, які несе людина, котра взяла напрокат самокат. Там дуже багато питань", — розповів Олександр Шевчук.

Раніше Суспільне повідомляло, що 7 червня на позачерговій сесії Житомирської міськради депутати проголосували за доручення сесії виконкому вивчити питання прокату електросамокатів у Житомирі, аби врегулювати правила користування ними.

Журналісти Суспільного з'ясували, що кількість госпіталізованих дітей через травмування на самокатах збільшилася вдесятеро.

12 червня відбулося засідання комісії Житомирської міської ради, присвячене питанням регулювання руху електросамокатів у місті.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube