У музеї на Житомирщині відзначили 102 річницю з дня народження мистецтвознавця Йосипа Буханчука

Фото кабінету та документів Йосипа Буханчука в Кмитівському музеї образотворчого мистецтва. Суспільне Житомир/Кмитівський музей

22 червня виповнюється 102 роки з дня народження мистецтвознавця, військового, колекціонера Йосипа Дмитровича Буханчука. З цієї нагоди напередодні в Кмитівському музеї образотворчого мистецтва, який був заснований Йосипом Буханчуком і нині носить його ім'я, організували тематичний музейний захід "Справа життя".

Про це Суспільному розповіла молодша наукова співробітниця музею Тетяна Осецька.

За її словами, на захід приїхали гості з Глибочицької громади і з Житомира, зокрема, працівники Житомирського краєзнавчого музею; прийшли місцеві жителі, друзі й колеги, які особисто знали Йосипа Буханчука.

"Йосип Дмитрович був життєлюбом, і хоча більшу частину свого життя віддав військовій професії, але його лірична по натурі душа завжди тягнулася до чогось величного, прекрасного. Мрійник, який умів перетворювати мрії в реальність. І як доказ цього — музей образотворчого мистецтва в невеличкому українському селі, єдиний на всю Україну сільський музей з його чудовими творами", — сказала Тетяна Осецька.

Кмитівський музей образотворчого мистецтва

Ганна Севрук працювала вчителькою української мови в школі села Студениця. Вона допомагала Йосипу Буханчуку організовувати перший музейний куточок та була його завідувачкою і першим екскурсоводом.

"Найперший музейний куточок Йосип Дмитрович створив саме в приміщенні Студеницької школи. Він приніс туди перші 120 робіт, які назбирав із власної колекції. Пригадую, як це було — ми разом із дітьми допомагали все облаштовувати. Діти буле дуже зацікавлені в цьому процесі — вони надзвичайно дбайливо та обережно поводилися з картинами, допомагали брати їх під скло, слідкуючи, аби не лишилося ні найменшої подряпини. Ця перша колекція була свого роду дивовижею, адже в селі не звикли бачити такі картинні галереї", — розповіла Ганна Севрук.
Кмитівський музей образотворчого мистецтва

Зі слів виконувачки обов'язків завідувачки відділу Кмитівського музею Валентини Гурської, Йосип Буханчук мріяв, щоб музей завжди був цікавий дітям.

"Йосип Дмитрович хотів, аби діти могли творити і організовувати власні виставки, проводити екскурсії; хотів, щоб у музеї працювала студія юного мистецтвознавця. Тому в музейній кімнаті Йосипа Буханчука поруч із його архівними фото та документами ми облаштували виставку із назвою "Праця заради майбутнього", де представлені твори вихованців дитячої художньої школи Коростишева", — зазначила Валентина Гурська.

Приміщення, в якому сучасники облаштували музейну кімнату у вигляді кабінету Йосипа Буханчука, оновили і наповнили новими експонатами. Раніше кімната слугувала архівом музею і була напівзакрита. Нині ж туди принесли більше особистих речей Йосипа Буханчука і відкрили її для відвідувачів. Стіни прикрасили збільшеними світлинами, які є фотохронікою будівництва музею та діяльності його засновника.

Кмитівський музей образотворчого мистецтва

Кмитівський музей образотворчого мистецтва

Олексій Буханчук, який є племінником Йосипа Буханчука, розповів, що будівництво музею в селі було свого роду заповітом його дідуся Дмитра Буханчука.

"Дідусь Дмитро завжди говорив, що село надзвичайно красиве й мальовниче, і шкодував, що тут немає мистецької галереї. Саме ця ідея запала в душу його сину Йосипу. Мій дядько Йосип горів цією ідеєю, і я пишаюся ним і його творінням. Фактично, він втілив заповіт свого батька у життя", — сказав Олексій Буханчук.
Кмитівський музей образотворчого мистецтва

Під час музейної зустрічі презентували фільм про Йосипа Буханчука із назвою "Справа життя", знятий житомирським студентом Вадимом Іскоростінським під керівництвом викладача Ігоря Шурпана. Також в музеї вперше влаштували показ документальних фільмів 1987-1991 років про Кмитівський музей, віднайдених краєзнавцем, журналістом та провідним науковим співробітником житомирського музею космонавтики Сергієм Бовкуном.

Кмитівський музей образотворчого мистецтва

Кмитівський музей образотворчого мистецтва

Кмитівський музей образотворчого мистецтва

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube