Розкрадання пального у громаді на Житомирщині: ДБР веде слідство за фактом можливої недбалості правоохоронців

Працівники ДБР проводять досудове розслідування можливої службової недбалості правоохоронців із Бердичева, через яку, ймовірно, було втрачено 32 тисячі літрів дизелю. Йдеться про справу щодо розкрадання зі стратегічного резерву Бердичівської громади 82 тонн пального, призначеного для потреб оборони.

Про це в коментарі журналістам Суспільного Житомир розповіла речниця управління ДБР в Хмельницькій області Катерина Герасімук.

За її словами, ДБР перевіряє інформацію про те, що службова недбалість бердичівських правоохоронців могла призвести до втрати речових доказів у кримінальному провадженні. Цими речовими доказами є 32 тисячі літрів пального вартістю близько одного мільйона 800 тисяч гривень.

"Попередньо, під час розслідування справи про привласнення посадовцями комунальних підприємств Бердичева матеріальних цінностей були вилучені речові докази — понад 77 тисяч літрів дизельного пального. Проте через неналежну передачу вилученого пального на відповідальне зберігання посадовці правоохоронного органу втратили майже половину із вилученого пального, а саме – 32 тисячі літрів. Ринкова вартість втраченого пального становить майже один мільйон 800 тисяч гривень. Наразі за цим фактом триває досудове розслідування", — поінформувала Катерина Герасімук.

Правопорушення попередньо кваліфікували за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України як службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки.

Що відомо про справу розкрадання 82 тонн пального у Бердичівській громаді

У березні 2022 року до матеріального резерву Бердичівської громади надійшли додаткові 82 з половиною тисячі літрів дизельного пального. Їх мали зберігати на базі визначеного офіційними договорами місцевого підприємства. Замість цього, як повідомили в СБУ, заступник міського голови Бердичева разом із керівником міської комунальної служби дали незаконну вказівку про завезення усього об’єму дизелю для зберігання на іншу комерційну структуру, підконтрольну одному із них.

У серпні 2022 року заступнику Бердичівського міського голови та керівнику міської комунальної служби Бердичева повідомили про підозру в організації схеми розтрати понад 31 тисячі літрів дизельного пального. За тиждень по тому Бердичівський міськрайонний суд обрав запобіжний захід заступнику міського голови.

Наприкінці вересня 2022 року правоохоронці повідомили про підозру ще одному заступнику Бердичівського міського голови.

24 листопада 2023 року у Бердичівському міськрайонному суді допитали трьох посадовців Бердичівської громади, обвинувачених у розкраданні пального з резервів громади в умовах війни.

25 квітня 2024 року у справі про розкрадання посадовцями 82 тонн пального з резерву Бердичівської громади суд почав дослідження доказів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube