"Мелодія" Скорика та "Симфонія" Гайдна: у Житомирі вперше виступив дитячий симфонічний оркестр Richter Kids

У Житомирі вперше презентував свою творчість дитячий оркестр Richter Kids. Суспільне Житомир/Ірина Остапчук

У Житомирі 21 червня вперше із концертною програмою виступив дитячий симфонічний оркестр Richter Kids, який 3 місяці тому створили на базі однієї із музичних шкіл міста. За словами керівника оркестру Євгена Шестакова, музичний репертуар для презентації колективу діти обрали самі.

Диригент розповів, що концертна програма складалася із декількох сольних номерів та виступу самого оркестру. Разом виконали "Мелодію" Мирослава Скорика та першу частину "Симфонії" Гайдна.

"Це складні музичні твори, їх виконують у філармоніях, але діти самі виявили бажання їх вивчити і саме цими композиціями презентувати себе як новий дитячий творчий колектив у культурно-мистецькому просторі Житомира. Розучували партитури з березня. Спочатку репетиції тривали один раз на тиждень, а від початку літа, коли завершився навчальний рік і почалися канікули, разом займалися щодня. Для нас у міському палаці культури навіть започаткували музичний літній табір", — сказав керівник оркестру.

З його слів, дитячий симфонічний оркестр об'єднав 35 дітей, віком від 7 до 16 років, які навчаються у різних ліцеях міста. Не всі із них є вихованцями музичних шкіл.

"Коли ми починали створювати наш симфонічний оркестр, не всі одразу вірили, що у нас вийде. Було багато скептиків, зокрема, і серед професійних музикантів, батьків та й самих дітей. Але, попри все, ми зуміли себе організувати і стати однією творчою командою. Найголовнішою запорукою нашого успіху, а відтак і наш сьогоднішній перший публічний виступ, я вважаю, те, що в оркестрі ми всі об'єднані любов'ю до музики", — розповів Євген Шестаков.

Назва дитячого симфонічного оркестру — Richter Kids, за словами керівника, пов'язана з іменем Святослава Ріхтера, якого знають у всьому світі, який народився у Житомирі і з іменем якого впізнають Житомир далеко за його межами.

У коментарі Суспільному керівниця міського управління культури Ілона Колодій, сказала, що Житомир став третім містом в Україні після Києва та Львова, в якому створили такий дитячий симфонічний оркестр.

"Ідея народилася рік тому. Спочатку тривав підготовчий період, а стартували на початку весни. Досвід щодо того, як створити цей проєкт, ми переймали у Львова. Гадаю, що такий оркестр повинен бути у кожному місті. Адже це мотивує дітей до занять музикою, надихає розвиватися у цьому напрямку. А згодом, я впевнена, наш новий творчо-музичний дитячий оркестр Richter Kids стане ще однією візитівкою, яка презентуватиме наше місто в Україні та за кордоном, як це роблять інші дитячі колективи, зокрема, "Глорія", "Сонечко" та інші", — розповіла посадовиця.

За її словами, діти в оркестрі займаються безоплатно. А для керівника у міському палаці культури започаткували ставку. Під час організаційних заходів та в ході репетицій колективу у місті на громадських засадах згуртувалися чимало викладачів музики із різних навчальних закладів міста.

На презентацію оркестру приїхала співзасновниця і диригентка Львівського дитячого оркестру та центру музичного розвитку Ірина Вакуліна. Суспільному вона розповіла, що вважає перший публічний виступ дитячого колективу подією як для Житомира, так і для України загалом.

"Я впевнена, цей оркестр стане ще одним духовно-мистецьким осередком, потрапляючи в який буде затишно і тим, хто створює музику, хто захоплюється нею і хто її слухає. Це ще одне безпечне місце, в якому діти можуть розвивати власні таланти і бути такими, якими вони є. Ми приїхали в Житомир, аби надихнутися і в подальшому організовувати спільні творчі проєкти", — сказала Ірина Вакуліна.

19 квітня 2024 року Суспільне розповідало, що в Житомирі формується дитячий симфонічний оркестр, який вже проводить свої перші репетиції і набір до колективу оркестру триває.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube