На Житомирщині повернули державі землю із археологічною пам'яткою ХVI-ХVII століття

Земельну ділянку, площею 1,2 гектара на території Брусилівської громади, на якій розташоване древнє Городище "Замчище" — пам'ятка археології ХVI-ХVII століття, повернули у власність держави.

Про це Суспільному розповіла речниця обласної прокуратури в Житомирській області Тетяна Гоша.

З її слів, цю ділянку разом із іншими землями сільськогосподарського призначення у комунальну власність Брусилівської селищної ради передали у 2018 році. Із вимогою повернути землю, на якій розташована археологічна пам'ятка, у власність держави прокурори звернулися до суду.

"Прокурори Коростишівської окружної прокуратури встановили, що земельну ділянку передали із порушенням Закону України "Про охорону культурної спадщини", оскільки землі з пам'ятками археології мають перебувати у державній власності. До того ж, ця пам’ятка з 1995 року перебуває на державному обліку та охороні. Тож, в інтересах держави в особі Житомирської обласної військової адміністрації звернулися до суду з позовом про визнання незаконними і скасування наказів Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1,2 гектара у Брусилівській громаді", — сказала Тетяна Гоша.

Після відкриття Господарським судом Житомирської області у справі провадження відповідачі погодилися із вимогами прокуратури.

Наразі земельну ділянку, вартістю 28,5 мільйона гривень, із розташованим на ній древнім Городищем "Замчище" повернули державі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube