Рятувальна служба Гідропарку в Житомирі: допомога та безпека на воді

У Житомирі рятувальники чергують цілодобово на дитячому та дорослому пляжах у Гідропарку. Вони надають допомогу не лише потопаючим, але й людям з травмами або поганим самопочуттям.

Про це Суспільному розповів начальник Житомирської міської рятувальної служби на воді Олександр Радаєв.

За його словами, на пляжах Гідропарку цілодобово чергують рятувальник-моторист, водолаз, лікар і водолазний фахівець. Підготовку до купального сезону рятувальна служба починає ще навесні.

"На початку травня водолазна група поступово обстежує під водою всю ділянку, де купаються люди. Ми прибираємо дріт, бите скло, колючий дріт, гілки, сітки", — сказав Олександр Радаєв.

Олександр Радаєв розповів, що від початку купального сезону 2024 року в Житомирі сталося дві пригоди на воді.

"Зазвичай купальний сезон розпочинається 1 червня і закінчується останнім днем літа. Кожного року у нас є сумна статистика. Проте, за останні п’ять років тенденція загибелі на воді пішла на спад. Шість-сім років тому було по 15-18 загиблих за сезон. Потім ця статистика зменшилася до 10-8 випадків. Ті роки це десь два-чотири випадки. Цього року, на жаль, вже маємо двох загиблих. Останній випадок стався, коли 35-річний чоловік святкував день народження в районі альтанок за рибохороною", —повідомив Олександр Радаєв.

Ігор Черняєв працює рятувальником шість років. Він розповів, що за час його роботи на пляжах у Гідропарку траплялися різні ситуації. Ігор говорить, що рятувальник повинен бути сміливим та стресостійким.

"Якщо людина підняла руку, це означає, що вона потребує допомоги. Тоді ми одразу виїжджаємо на катері, щоб надати допомогу. Будь-яка допомога може бути потрібна: можливо, людині стало зле у воді або вона наковталася води. Якщо хтось запливає за буї, спочатку робимо попереджувальний сигнал через мікрофон. Є такі, що ігнорують наші попередження, тоді ми на катері завертаємо людину назад", — сказав Ігор Черняєв.

За словами рятувальника, найбільше нещасних випадків на воді стається, коли люди перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Також порушують правила безпеки поведінки на воді люди на водному транспорті. Серед найбільш розповсюджених порушень — відсутність рятувальних жилетів та стрибки з катамаранів чи човнів.

"Прийшла жінка і каже: "Я була з подружкою на пляжі, вона пішла купатися і її нема вже дві години. Давайте шукати її", — викликали поліцію, водолази вже вдягнулися для пошукових робіт. І тут поліцейський іде та й каже: "Відбій. Вона в кущах п’яна спить". 99% порушників — це "по п’янці", — розказав Ігор Черняєв.

Лікар-рятувальник Максим Лось розповів, що він надає допомогу не лише людям, які постраждали на воді.

"У разі, якщо хтось звертається з пляжу, ми їм також надаємо допомогу. Близько 30 людей ми прийняли з пляжів за самозверненням. Це зазвичай щось просте: синці, подряпини, тиск. Серйозних випадків було два", — сказав Максим Лось.

Зі слів лікаря-рятувальника, за результатами досліджень лабцентру, наразі стан води на дитячому та дорослому пляжах у Гідропарку не відповідає нормам, тому купатися там не рекомендують.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube