У Житомирі відкрили центр військового рекрутингу: як працюватиме

18 червня у Житомирі відкрили центр військового рекрутингу. У ньому чоловіки та жінки можуть самостійно обрати бригаду та спеціальність, де вони хочуть служити.

У день відкриття скористатися послугами центру прийшов і місцевий житель Іван Гончаренко. У коментарі Суспільному він розповів, що краще прийти самостійно та потрапити на бажану посаду.

"У ТЦК йти — невідомо, з чим ти звідти вийдеш і куди ти підеш. Тут можна вибрати посаду і дізнатися про них більше. Я обрав ремонт безпілотників, тому що я в цивільному житті ремонтую автомобілі, то мені це ближче. Потрібно свій вклад робити в нашу перемогу, допомагати. Служити все одно потрібно. В принципі, все швидко", — сказав Іван Гончаренко.

За словами начальника міського Управління у справах ветеранів Андрія Забігайла, у центрі військового рекрутингу працюють представники військових частин.

"46-та та 95-та бригади, 132-й розвідувальний батальйон, 148-й артдивізіон. Також є 421-й підрозділ з БПЛА і Національна гвардія України", — перерахував Андрій Забігайло.

За словами міського голови Сергія Сухомлина, у центрі не буде представників ТЦК.

"Звичайний айтівець може прийти та обрати для себе специфіку проходження служби ту, яку він хоче. Чи людина може прийти й безпосередньо у військових, які проходять службу в тих чи інших бригадах, підрозділах, почути, як відбувається служба. Тут не буде представників ТЦК", — сказав Сергій Сухомлин.

Військовий підрозділу безпілотних літальних апаратів Алік Горохов розповів, що такі центри сприятимуть набору чоловіків і жінок для служби у ЗСУ.

"Були випадки, коли людина бере відношення та потрапляє не туди, куди планувала. З цих центрів вона зможе обрати дійсно те, що вона хоче: посаду, батальйон, підрозділ чи навіть рід військ, в якому зможе служити. Люди, які тут сидять, зможуть контролювати їх переміщення до навчальних частин і до самого вже підрозділу", — зазначив Алік Горохов.

За словами Андрія Забігайла, у центрі військового рекрутингу також надають послуги ветеранам війни та їх родинам.

"Ветерани можуть отримати такі послуги, як встановлення статусу особи з інвалідністю, оформити пільги, пенсію, оформити посвідчення, стати на квартирний облік. Також за всім іншим: реабілітація фізична, психологічна, медична. Все те, що для ветерана сьогодні потрібно. Є послуги для дітей і сімей, які можливо втратили батьків, можливо в полоні чи безвісти зниклі", — додав Андрій Забігайло.

Раніше Суспільне інформувало, що в Житомирі до кінця травня мав запрацювати центр рекрутингу до ЗСУ. Його збиралися облаштувати на місці аптеки за адресою майдан С. П. Корольова, 5.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube