"Мій Житомир" — у краєзнавчому музеї відкрили виставку акварелі художниці, вчительки ліцею №23 Галини Касянчук

У краєзнавчому музеї Житомира відкрили виставку акварелі Галини Касянчук, 14 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Оксана Ковальчук

14 червня у Житомирському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку акварелі художниці, вчительки образотворчого мистецтва ліцею №23 Галини Касянчук.

Вона презентувала картини, присвячені рідному місту.

У коментарі Суспільному Галина Касянчук розповіла, що представила на виставці пейзажі та портрети житомирців.

"Хочу подякувати краєзнавчому музею за можливість показати свої акварелі. До експозиції увійшли роботи, присвячені Житомиру. Вони є автобіографічними. Робіт багато, тому на виставку відібрала лише картини у техніці акварелі. Це легка техніка. Можна навіть сказати, що це — техніка рутини. В ній немає пафосу матеріалу", — розповіла художниця.

Ліцей №23 міста Житомира/Facebook

Більшість виставочних робіт датуються 2021 роком. Вони створені ще до початку повномасштабного вторгнення.

"Хотілося висловити своє захоплення рідним містом. Показати, яке воно чарівне. Адже зараз вже інші відчуття та настрій, інші роботи. Житомир до війни в моїх очах — тихий та чарівний. Думаю, що зараз багато житомирців відчувають споріднені почуття великої любові до міста, яке треба боронити та захищати, як і будь-яке інше місто в Україні. Для мене Житомир — це насамперед місто людей, які можуть згуртуватися, боротися, бути стійкими. Мені здається, що зараз потрібна якась така спокійна підтримка. Хотілося показати щось красиве, пригадати мирне життя, яким воно було. Це дає надію, додає стійкості", — пояснила Галина Касянчук.

Галина Касянчук є професійною художницею.

"Я малюю все життя. Відвідувала Житомирську художню школу. Навчалася спочатку в Харківському художньому училищі, а потім на факультеті дизайну в академії керівних кадрів культури та мистецтв. Я не відокремлюю мистецтво і творчість від свого життя. Працюю у формі щоденника, тобто створюю роботу щодня і викладаю в Instagram. І так виходить художній щоденник мого життя. Ну і власне ця виставка є щоденником мого бачення Житомира", — сказала художниця.

З-поміж улюблених робіт, представлених на виставці, Галина Касянчук виділяє картину, де зображений її син.

"Портрет сина виник спонтанно. Це імпровізація. Він теж малює і доволі гарно, але навчається на астрофізика в університеті Шевченка", — розповіла художниця.

Виставка буде доступна для перегляду до 30 червня.

Ліцей №23 міста Житомира/Facebook

Раніше Суспільне повідомляло, що вчителька житомирського ліцею №23 Галина Касянчук стала лауреаткою Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" у номінації "Образотворче мистецтво".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube