Нагородили після загибелі: в Житомирі рідним полеглих воїнів передали державні ордени

Нагороди, які передали рідним загиблих воїнів. Житомирська міська рада

13 червня в Житомирі рідним полеглих захисників передали посмертні державні нагороди. Воїни загинули в різні роки, починаючи з 2022 року, на різних напрямках фронту, боронячи Україну від армії РФ. Також матері полеглого Героя вручили прижиттєву відзнаку Міноборони України, яку її син не встиг отримати за життя.

Про це повідомила пресслужба Житомирської міської ради на сторінці в мережі Facebook.

Орден "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) отримали рідні п'ятьох військових.

Орден "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) передали рідним солдата Максима Клинчука

Українському воїну Максиму Клинчуку було всього 19 років, раніше писало Суспільне. Захищати Україну від російських військ добровольцем пішов у перший день повномасштабного вторгнення РФ. Деякий час служив у Житомирському міському ТЦК, а згодом сам попросився на передову на схід України. Загинув на Донеччині 15 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання.

Житомирська міська рада

Орден "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) передали рідним молодшого лейтенанта Костянтина Кузьменка

Костянтин Кузьменко народився і виріс в Житомирі. Займався гирьовим спортом, був кандидатом у майстри спорту, мав відзнаки та нагороди. Захоплювався розробкою сучасних інформаційних систем та автоматизованих роботів. Захищати Україну від російських військ Костянтин Кузьменко у складі ЗСУ пішов у червні 2023 року після мобілізації як офіцер запасу. Воїн загинув на передовій від влучання російського дрона, рятуючи поранених побратимів. Із 26-річним захисником України Костянтином Кузьменком попрощалися у Житомирі 31 жовтня 2023 року.

Загиблий воїн Костянтин Кузьменко.

Орден "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) передали рідним солдата Михайла Будніка

Житомирська міська рада

Орден "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) передали рідним старшого сержанта Дмитра Колесникова

Дмитро Колесников закінчив житомирську гімназію №3, потім проходив строкову службу в ЗСУ. Після цього навчався в Житомирській політехніці. На фронті чоловік був із вересня 2022 року.

"Він – інтелігентний, людина, яка навіть кросівок не носила, – згадувала в розмові із кореспондентами Суспільного про свого сина Дмитра його мама Людмила під час поховання. – Він – людина, яка за все своє життя не образила нікого. Син матері, брат для брата і сестри, його любили і молодші, і старші".

37-річний головний сержант однієї із механізованих бригад житомирянин Дмитро Колесников загинув 13 листопада 2022 року, обороняючи один із населених пунктів на східних рубежах України.

Загиблий Герой Дмитро Колесников. Житомир, 18 листопада 2022 року. Фото: Володимир Шолдрук для Суспільне Житомир

Орден "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно) передали рідним сержанта Андрія Седайкіна

Андрій Седайкін навчався у житомирській загальноосвітній школі №7, згодом у профтехучилищі здобув професію "Кухаря". З початку повномасштабної війни він добровольцем пішов на фронт, згадував товариш Андрія Седайкіна Юрій в коментарі Суспільному на прощанні із воїном.

"Дуже шкода, що гинуть такі люди, як він. Сирота, виховувався у дитячому будинку. Потім його сестра взяла Андрія до себе, коли вже вона сама стала повнолітньою. Можна тільки одне сказати: як тільки перші постріли ракет вдарили по Житомиру, він сам добровольцем пішов і записався на війну, і загинув як Герой", – каже Юрій.

52-річний Андрій Седайкін був і на командирських посадах, сержантських посадах, також був членом екіпажу бойової машини однієї з повітрянодесантних бригад Збройних сил України. Із травня 2022 року тривалий час вважався зниклим безвісти. І лише згодом рідні дізналися про загибель бійця. Попрощалися з десантником однієї з бригад Андрієм Седайкіним 28 грудня 2022 року. Військовий загинув першого травня у Харківській області під час виконання бойового завдання.

Загиблий воїн, сержант Андрій Седайкін. У Свято-Михайлівському соборі попрощалися із військовослужбовцем Андрієм Седайкіним, Житомир, 28 грудня 2022 року. Фото: Володимир Шолдрук для Суспільне Житомир

Також в приміщенні Житомирської міської ради 13 червня 2024 року матері полеглого Героя солдата Володимира Кутного вручили прижиттєву відзнаку Міністра оборони України "За поранення", яку її син не встиг отримати за життя.

7 лютого 2024 року Суспільне писало про прощання із Володимиром Кутним, який загинув, визволяючи Україну від військ РФ, на Донецькому напрямку. За словами представниці міського центру соціальних служб Ольги Колоші, Володимир Кутний народився і виріс у Житомирі. Захищати Україну пішов добровольцем у лютому 2023 року. Загинув воїн на Донеччині 29 січня 2024 року внаслідок російського обстрілу під час виконання бойового завдання.

Загиблий воїн Володимир Кутний. Колаж Суспільного/Житомир

Житомирська міська рада

Житомирська міська рада

Житомирська міська рада

Житомирська міська рада

Житомирська міська рада

Вічна слава і світла пам'ять нашим Героям!

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube