Африканська чума на Житомирщині: на території одного з районів знищили вже кілька тварин та запровадили карантин

Свиня. Уніан

На Житомирщині у Бердичівському районі зафіксували випадок африканської чуми свиней, на території чотирьох територіальних громад запровадили карантин.

Про це 12 червня на Facebook-сторінці поінформувала очільниця Бердичівської райдержадміністрації Людмила Димидюк.

За її словами, збудник хвороби виявили 11 червня в одному з приватних домоволодінь Швайківської територіальної громади у селі Швайківка.

"У зв'язку з зафіксованим випадком африканської чуми, терміново провела засідання протиепізоотичної комісії Бердичівського району за участі голів територіальних громад, власників фермерських господарств які розводять свиней та працівників Бердичівської районної військової адміністрації. Розробили спільні заходи для недопущення подальшого поширення інфекції. Визначили вогнище зараження, зону захисту та зону спостереження, які включають населені пункти чотирьох територіальних громад Бердичівського району, запроваджено карантинний режим. Проведено дезінфекційні заходи у вогнищі зараження, власникам фермерських господарств наголошено на необхідності перейти на закритий режим роботи. Також заплановано здійснення ряду інших попереджувальних заходів. Маю надію, що оперативне реагування на виявлення збудника африканської чуми з боку усіх відповідних служб дозволить нам вберегти Бердичівський район від епідемії африканської чуми, яка може завдати серйозної шкоди галузі тваринництва. Звертаю увагу населення на необхідності спостерігати за станом здоров'я утримуваних свиней", — написала Людмила Димидюк.

У коментарі Суспільному Житомир фахівчиня з інтерв’ювання Головного управління Держпродспоживслужби в області Галина Заріцька розповіла, що на території громади працювали спеціалісти ветеринарного відділу.

"Трьох свиней, які перебували в епізоотичному вогнищі, утилізували. Крім трупів дерев'яний матеріал, гній, залишки кормів, тара, інвентар пересипалися вапном і їх закопали. Після вилучення свиней встановили осередок захворювання, а також зони захисту та нагляду", — сказала Галина Заріцька.

За її інформацією, ці зони розтягнулися на п'ять кілометрів.

Зона захисту радіусом три кілометри. Сюди ввійшли села Швайківка та Райки Бердичівського району.

Станом на 12 червня спеціалісти провели обхід 19 вулиць 812 дворів та зроблено перепис поголів'я свиней.

Зона нагляду — п'ять кілометрів. Туди увійшли населені пункти: села Слободище, Малосілка, Мирославка, Скарглівка, Агатівка, Катеринівка, Гвіздава, хутір Берізки.

У цій зоні провели обхід 12 вулиць 230 дворів і також прописано поголів'я свиней, наразі ведеться щоденний моніторинг.

На території зазначених населених пунктів запровадили карантин на 40 днів.

В зоні захисту та нагляду заборонено вивезення домашнього господарства, свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу. Для контролю ситуації створені мобільні групи.

Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людей, однак завдає економічних збитків, оскільки захворювання швидко поширюється та тварини гинуть.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube