Жительку Коростеня підозрюють у допомозі російським спецслужбам

Житомирщина, червень 2024 року. Фото: Управління СБУ в Житомирській області

На Житомирщині СБУ викрила та нейтралізувала ботоферму, яка допомагала Росії поширювати фейки та зламувати телефони українських військових. Російським спецслужбам у зламі телефонів і поширенні кремлівської пропаганди сприяла жителька Коростеня. Їй повідомили підозру.

Про це Суспільному розповіла речниця СБУ Житомирщини Ірина Мартинюк.

За її словами, СБУ разом з Національною поліцією викрили жительку Коростеня, яка на замовлення російських спецслужб масово реєструвала віртуальні мобільні номери українських операторів та анонімні акаунти в Telegram.

"Активовані акаунти вона продавала або здавала в оренду через спеціалізовані інтернет-платформи РФ. Надалі російські спецслужби використовували ці номери для зламу телефонів українських військових. Для цього вони відправляли фішингові повідомлення на гаджети воїнів з анонімних номерів та інтернет-адрес, зареєстрованих в Україні. Якщо військові відкривали файли з шкідливим програмним забезпеченням, на їхні телефони автоматично завантажувався шпигунський вірус, який збирав конфіденційні дані", — сказала Ірина Мартинюк.
Фото: Управління СБУ в Житомирській області

За інформацією речниці СБУ Житомирщини, також російські спецслужби використовували анонімні акаунти ботоферми для поширення кремлівської пропаганди нібито від імені пересічних громадян України.

"За даними слідства, коростенка встановила спеціалізоване програмне забезпечення у своїй квартирі. З'ясували, що вона зареєструвала понад 600 мобільних номерів і отримувала гроші від їх продажу на власний криптогаманець", — повідомила речниця СБУ.
Фото: Управління СБУ в Житомирській області

Ірина Мартинюк розповіла, що за матеріалами СБУ коростенці повідомили підозру за частиною 5 статті 361 Кримінального кодексу України — несанкціоноване втручання в роботу інформаційних, електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем та електронних комунікаційних мереж. Розслідування триває. Жительці Коростеня загрожує до 15 років ув'язнення.

Фото: Головне управління Нацполіції в Житомирській області

Фото: Головне управління Нацполіції в Житомирській області

Фото: Головне управління Нацполіції в Житомирській області

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube