На Житомирщині дитсадок планують приєднати до гімназії, але батьки дітей проти: що відомо про ситуацію

У селі Соловіївка Брусилівської громади Житомирської області місцевий садок планують перевести до приміщення гімназії. Батьки дітей дитсадка "Дзвіночок" проти такого рішення і не хочуть водити їх до нової будівлі.

За словами представниці батьківського комітету Ірини Сак, там не облаштована територія.

"Почалося все з того, що ми попросили замінити вікна. Вікна в нас на веранді в дуже поганому стані і питання полягало лише в заміні вікон. Нам повідомили, що: "Ви багато не говорите, за вікна ви забуваєте — ми вас не чіпаємо". І ось в недавньому часі нас знову повідомили, що ми все ж таки переходимо. Хоча, ремонтні роботи там, куди нас планують переводити, навіть не починались. Сказали, що звідси все демонтуємо, туди перенесемо і будемо з нового навчального року вже там", — сказала Ірина Сак.

Михайло Козар, колишній сільський голова, каже, що садочок має нове обладнання, сантехніку, облаштований дитячий майданчик.

"Коли відкривали його в 2014-му році, то всі санітарні і пожежні норми відповідали тодішнім вимогам. На сьогодні незрозуміло, з яких причин його хочуть перенести. Село дуже стурбоване, тому що це один заклад сьогодні лишився на території Соловіївки", — розповів Михайло Козар.

За словами директорки садочка Раїси Шевченко, батьки та працівники вклали багато сил, часу та грошей у цей заклад, отож їм шкода втрачати це приміщення.

"Хочуть об`єднати із школою в одне приміщення. Повідомили, що ситуація є вимушеною, оскільки в школі малий відсоток дітей навчається, а окреме приміщення їм буде недоцільно утримувати. Дуже хочеться зберегти це приміщення, оскільки дуже багато вкладено. І територію облагородили, і сад посадили батьки, окультурено, і затінок, і майданчик дитячий", — сказала Раїса Шевченко.

Котел садочка знаходиться в приміщенні, а мав би на вулиці, і всі діти навчаються в одній групі.

"Але десять років садочок функціонував із котлом. Його відкривали, пропустили, все було добре. У нас все пристосовано для маленьких діток: маленькі унітази, раковини. Комфортно, затишно, тепло. Територія школи не огороджена, там знаходяться аварійні приміщення, там жодного затінку немає", — додала директорка садочка.

Директорка Соловіївської гімназії Людмила Ногачевська каже, що наразі у гімназії навчається 77 дітей. Школа розрахована на більшу кількість учнів, отож є можливість віддати одне крило для дитячого садочка.

"Ми будемо використовувати цю площу раціонально. Було прийнято рішення про те, що буде перенесено садочок з першого вересня цього року і почалася робота по покращенню умов: поставили пластикові вікна, були ремонтні роботи по опалювальній системі. Наш температурний режим це 17-18 градусів у класах", — розповіла Людмила Ногачевська.

Зі слів керівника відділу освіти та спорту Брусилівської селищної ради Миколи Чмуневича, ДСНС надіслала приписи що приміщення Соловіївського дитсадку використовувати не можна.

"Через те, що воно в аварійному стані. І друге те, що в дитячому приміщенні котельня знаходиться всередині самого приміщення. Вона там знаходитись не може. Тобто треба замовляти проєктно-кошторисну документацію і реалізовувати такий проєкт. По-друге, до нас раніше зверталась завідувачка садочка з проханням про розділення груп в садочку. На цей момент в садочку одна різновікова група, тобто всі 27 дітей знаходяться разом. Звичайно, з економічної точки зору доцільно нам вкладати кошти в одне приміщення", — сказав Микола Чмуневич.

За словами Миколи Чмуневича, в гімназію садок переїде з 1 вересня, а за літні канікули в приміщенні облаштують пральню, туалет та групи.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube