Справа Попільнянського стрілка з Житомирщини: судове засідання перенесли

Судове засідання перенесли. Житомир, 12 червня 2024 року. Суспільне Житомир/Марія Кравчук

12 червня о 10:00 у Богунському районному суді Житомира продовжили розгляд справи Анатолія Захаренка, якого обвинувачують у вбивстві сімох людей, що сталося в травні 2020 року в селі Новоселиця Попільнянського району.

Про це з зали суду повідомила кореспондентка Суспільного Марія Кравчук. За її словами, обвинувачуваний Анатолій Захаренко на суд не з'явився.

"За словами захисниці обвинуваченого Катерини Воронюк, Анатолій Захаренко не з'явився у суді через погіршення стану здоров'я та госпіталізацію. 11 червня його шпиталізували до міської лікарні №2 Житомира з гіпертонічним кризом", — повідомила Марія Кравчук.

Суд підтримав клопотання захисниці Захаренка Катерини Воронюк про відкладення розгляду справи.

Наступне судове засідання призначили на 20 червня на 10:30.

Що відомо про справу Попільнянського стрілка

На Житомирщині чоловік убив сімох друзів, серед яких були нацгвардійці та колишні атовці. Орендарю ставка повідомили про підозру в умисному вбивстві. Поліція розглядала версію побутового конфлікту. Суд взяв під варту Анатолія Захаренка, підозрюваного у вбивстві сімох людей. У цій справі поліція призначила близько двох сотень експертиз. Підозрюваного Анатолія Захаренка залишили під вартою.

П'ятого січня підозрюваному Захаренку продовжили тримання під вартою ще на 60 діб.

Четвертого червня люди прийшли під стіни суду та вимагали довічне ув'язнення для Анатолія Захаренка. 14 вересня у Богунському районному суді Житомира продовжили розгляд справи про вбивство семи людей. 23 листопада початку суду чекали майже дві години. 24 листопада під час обрання запобіжного заходу Анатолію Захаренку стало зле – йому викликали швидку.

На судовому засіданні 25 листопада обвинуваченого Анатолія Захаренка лишили під вартою ще на 60 днів. Третього грудня суд переніс розгляд справи на 30 грудня. 30 грудня розгляд справи перенесли на 13 січня, оскільки на засідання не з'явилися потерпілі та експерти.

13 січня на судовому засіданні обвинувачений Анатолій Захаренко попросив про відвід суддів. 17 січня суд на два місяці подовжив Анатолію Захаренку термін перебування під вартою.

18 липня суд відмовив адвокатці у зміні запобіжного заходу підсудному. 27 липня суд все ж змінив запобіжний захід, відправивши Анатолія Захаренка під домашній арешт.

Восьмого серпня розгляд справи перенесли через відсутність у судовій залі підсудного, який перебував на стаціонарному лікуванні. 23 серпня у Богунському районному суді Житомира справу Анатолія Захаренка вирішували по суті. Головуюча суддя Інна Зіневич оголосила самовідвід.

3-го березня у Житомирі завершили допит підсудного Анатолія Захаренка, який свою вину не визнав. 12 вересня у Богунському районному суді Житомира відбулося чергове судове засідання у справі Анатолія Захаренка — засідання перенесли, бо не встигли завчасно ознайомитись із текстом клопотання про зміну Захаренку запобіжного заходу із нічного домашнього арешту на тримання під вартою.

8 лютого 2024 року суд лишив Анатолія Захаренка під домашнім арештом.

15 квітня 2024 року у суді заслухали трьох свідків, які тоді були на місці події. За 4 роки в суді заслухали 9 свідків, попереду — стільки ж.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube