Естонія допомагає Житомиру трансформувати систему закладів професійно-технічної освіти

11 червня делегація із Естонії спільно із представниками п’яти закладів Житомира презентували результати проєкту "Підтримка реформи професійно-технічної освіти в Житомирі". Естонія допомагає Житомиру трансформувати систему закладів професійно-технічної освіти.

Про це Суспільному розповіла менеджерка освітніх програм ESTDEV Крісті Кулу.

"Ви тут маєте дуже вмотивованих, цілеспрямованих і дуже професійних людей, які хочуть покращити та змінити речі. Дуже важливі кроки пов’язані з побудовою та впровадженням стратегії", — каже Крісті Кулу.

Під час зустрічі із фахівцями закладів професійно-технічної освіти Житомира Крісті розповіла про обмін досвідом із українськими колегами та важливість змін у системі профтехосвіти.

"Від початку літа ми відвідали Рівненську область, де нам показали, що вони здобули з 2018 року. Дуже вразили заклади. Там потужно діє зв’язка всіх структур освіти і економіки — від обласного рівня і до самого низу. І всі мають підтримку. Вони мають сучасніше матеріально-технічне обладнання, в них нема таких проблем з набором. А потім ми відвідали Естонію, яка нас вразила. Вони за короткий термін пройшли такий шлях: від типових закладів профтехосвіти на сьогодні стали сучасними центрами підготовки сучасних робітничих кадрів не тільки для Естонії, а й їздять на практику і в Туреччину, і в Фінляндію і в Швецію", — говорить директор державного навчального закладу "Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення" Олег Старинець.

За словами головного експерта відділу державних навчальних закладів Міносвіти Естонії Рауля Аммера, проблеми галузі однакові для України та Естонії. На першому етапі проєкту навчальні заклади досліджували рівень задоволеності викладачів та студентів навчальним процесом.

"Наступним етапом стане залученість роботодавців. Звичайно, треба розуміти, чого бажають, наскільки задоволені роботодавці співпрацею на даний момент з навчальними закладами", — сказав Рауль Аммер.

У Житомирській міськраді кажуть, що допомога Естонії в процесі трансформації мережі закладів профтехосвіти у Житомирі є дуже важливою.

"В нас зараз відбувається процес реорганізації — перехід з державної в комунальну власність наших закладів профтехосвіти. Ми повинні обрати наші пріоритетні напрямки, обрати наші сильні сторони і розвивати їх. В цьому році наш професійний ліцей отримав субвенцію, виграв грант від Міністерства освіти. Також було співфінансування з міського бюджету, і я впевнена, що ми отримаємо новий навчально-практичний центр з автозварювання. Так поетапно ми діємо по всім іншим закладам", — розповіла заступниця міського голови Житомира Марія Місюрова.

За словами Крісті Кулу, в процесі трансформації закладів потрібно приділяти значну увагу збереженню та зростанню вчителів.

"Після цього ми хочемо зосередитись на вчителях. Як підтримати їх у професійному розвитку, в сфері дидактики, цифрових технологій, цифрової педагогіки тощо. Ми також маємо стипендійні програми, що естонські університети можуть наймати викладачів з України, щоб навчатись в Естонії", — сказала Крісті Кулу.

Раніше Суспільне повідомляло, що 1 червня міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заклав фундамент перших двох будинків для родин, які приїхали до Житомира з Херсонщини. Загалом, у Житомирській громаді побудують три дитячі будинки сімейного типу за кошти уряду Естонії.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube