Підлітки на даху: хто відповідає за безпеку на житомирських багатоповерхівках

В одному з житомирських Telegram-каналів опублікували відео на якому троє підлітків ходять по краю даху дев’ятиповерхівки без супроводу дорослих. Кореспонденти Суспільного перевірили, чи можна вільно потрапити на дахи багатоповерхівок, хто має доступ до них і хто відповідає за безпеку на таких об'єктах.

Місцеві жителі зняли відео на якому троє підлітків перебувають на даху дев’ятиповерхівки у провулку Вацківському. На відео видно, як діти ходять по краю будівлі. Очевидці опублікували це відео в одному з Telegram-каналів.

Вхід на дах дев’ятиповерхівки, на якому були діти, закритий і на дверях висить замок. Голова сусіднього ОСББ "Вацківський 9" Наталія Поліщук інформувала, що у її будинку всі проходи на дахи закриті.

"Раніше у нас не були замінені вікна на технічних поверхах — як на дах, так і на технічні поверхи. Тоді діти та навіть дорослі люди могли туди заходити і гуляти. На сьогодні всі дахи закриті, оскільки ми замінили вікна. Ми встановили 943 вікна в нашому будинку і всі технічні поверхи закриті. Там стоять решітки і доступу туди немає", — повідомила Наталія Поліщук.

Житомирянки Тетяна, Марія та Людмила розповіли кореспондентам Суспільного, що не бачили, щоб на даху у провулку Вацківському ходили діти.

Зі слів керівника керуючої компанії "Смарт Сервіс" Володимира Машка, яка надає послуги з утримання будинку по вулиці Грушевського, вхід на дах контролюють мешканці верхніх поверхів.

"Вони слідкують за тим, щоб сторонні не ходили, вони слідкують за дахом. Більше 90 % будинків закриті, а ключі знаходяться у мешканців верхніх поверхів як у дев’ятиповерхових, так і у п’ятиповерхових будинках. Гарантії дати не можна, тому що будь-який замок можна зрізати, пошкодити або замінити на свій. Чіткого контролю на даний момент немає", — сказав Володимир Машко.

Начальник управління житлового господарства міської ради Андрій Гуменюк розповів, що на випадки, коли діти ходять по даху, реагують одразу.

"Після того, як сталася така ситуація, ми ще раз наголосили всім керівникам керуючих компаній, написали їм рекомендацію переглянути ще раз вихід на дахи житлових будинків. Також провели бесіду з головами ОСББ, щоб запобігти таким інцидентам. Я постійно стежу за Telegram-каналами і намагаюся одразу з'ясувати, який будинок це був і хто його обслуговує", — пояснив Андрій Гуменюк.

За словами речниці Житомирського районного відділу поліції Марини Вітвіцької, до поліції періодично надходять звернення від людей про те, що на дахах перебувають діти.

"Поліцейські патрульної поліції виїжджають на місце і особи залишають місце події. Звернень щодо провулку Вацківського не було. Ми звернулися з офіційним запитом і листом до Житомирської міської ради щодо співпраці і взаємодії для забезпечення закритого доступу до дахів багатоповерхових будинків", — інформувала Марина Вітвіцька.

Кореспонденти Суспільного перевірили, що дах однієї з багатоповерхівок на проспекті Миру — закритий. Нагадаємо, що 21 травня 2024 року з даху цього будинку впали і загинули двоє 14-річних дівчат. Адвокат Роман Гуртовенко пояснив, хто несе відповідальність за такі випадки.

"В першу чергу відповідальність несуть батьки або ті, хто за законом їх заміняють — опікуни і піклувальники. Якщо, не дай Бог, трапиться якийсь інцидент, то правоохоронні органи в першу чергу мають справу з батьками. Це можуть бути статті, такі як "залишення в небезпеці" та "недогляд", причому залежно від ситуації може бути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність", — сказав Роман Гуртовенко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube