На Житомирщині завершили розслідування справи із земельними паями померлих жителів області — справу скерували до суду

Правоохоронець та обвинувачений адвокат із Рівного. Житомирщина, 2024 рік . Фото з Telegram Житомирської обласної прокуратури

Слідчі поліції завершили розслідування у справі адвоката з Рівного, якого підозрюють в незаконному привласненні паїв померлих жителів Житомирщини — справу скерували до суду.

Про це на своєму сайті поінформувала поліція Житомирщини.

У повідомленні сказано, що слідчі відділення поліції №1 міста Малин звершили досудове розслідування у справі під процесуальним керівництвом Коростенської окружної прокуратури з оперативним супроводом з СБУ.

37-річного адвоката з Рівного обвинувачуватимуть за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • за частиною 4 статті 190 "Придбання права на майно шляхом обману, вчиненому в особливо великих розмірах";
  • за частиною 1 статті 209 "Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом";
  • за частиною 2 статті 364-1 "Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми";
  • за частиною 1 статті 366 "Складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

У разі доведення вини адвокату загрожує позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Що відомо про справу адвоката, якого підозрюють у шахрайстві з землею

Раніше Суспільне писало, що адвоката із міста Рівне підозрюють у шахрайській схемі заволодіння правом користування землею вартістю понад 12 мільйонів гривень. Внаслідок цього Малинська територіальна громада та майже 50 спадкоємців позбулися права законного користування належними їм земельними ділянками. В лютому 2024 року адвокату оголосили про підозру.

На початку квітня 2024 року Житомирська обласна прокуратура домоглася в апеляції призначення застави підозрюваному на суму понад 908 тисяч гривень.

Також співробітники СБУ задокументували причетність до незаконних оборудок із землями Малинської територіальної громади начальника відділу надання адмінпослуг однієї з сільрад Житомирщини, якому оголосили про підоз

10 травня за результатом розгляду апеляційної скарги Коростенської окружної прокуратури адвоката з Рівного, підозрюваного у шахрайських оборудках з землею на мільйони гривень, взяли під варту.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube