Витік нечистот у Кам'янку в Житомирі: аварію не ліквідували — екологи говорять про погіршення якості води

10 червня станом на 17:30 працівники "Житомирводоканалу" не ліквідували аварію на колекторі з подальшим витоком нечистот, про яку стало відомо 2 червня. Екологи говорять про погіршення якості води в річці Кам'янка.

Про те, що аварію не ліквідували, Суспільному розповіла начальниця управління "Житомирводоканалу" Ніна Іщук.

"Найняли фірму, яка робить ці роботи, тому що самі ми не можемо їх виконати — немає людей, не вистачає техніки. Наша техніка не може таку роботу зробити. Сьогодні-завтра (10-11 червня — ред.) повинні закінчити", — сказала Ніна Іщук.

Про аварію на колекторі з подальшим викидом нечистот у річку Кам'янка стало відомо 2 червня. 5 червня інспектори Державної екологічної інспекції Поліського округу взяли проби води на Мальованській набережній, 96/98.

За словами начальниці відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції Поліського округу Ірина Березюк, дослідження показали перевищення у воді з Кам'янки граничних норм концентрації аміаку, заліза та фосфатів.

"Результати лабораторних досліджень стічної води, яка була відібрана з каналізаційного колектора показали, що вона характерна за своїми концентраціями хозфекальним стокам. Там були виявлені високі концентрації аміаку — майже 50 міліграмів на літр, заліза — 1,6 міліграма на літр, фосфати — 8,2 міліграма на літр, хімічне споживання кисню — 462 міліграми на літр, біохімічне споживання кисню — 151 міліграм на літр. Також висока концентрація завислих речовин — 100 міліграмів на літр", — розповіла Ірина Березюк.

Зі слів фахівчині, проби показали, що у річці Кам'янка нижче місця потрапляння стоків погіршується якість води.

"По провулку в районі Мальованської набережної обстежили місцевість і виявили аварійний скид з каналізаційного колектора Житомирводоканалу. Ми повинні ще отримати довідку з Житомирводоканалу. Після отримання даної довідки будуть розраховані збитки, будуть виставлені претензії Житомирводоканалу. Вони повинні будуть оплатити дану шкоду", — сказала Ірина Березюк.

Раніше Суспільне повідомляло, що 5 червня фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу відібрали проби води з аварійного колектора поблизу Чуднівського мосту в Житомирі. За словами екологів, нечистоти течуть у річку Кам'янка.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube